Žuvų taukų papildai astmos gydymui

Astma yra kvėpavimo būklė, atsirandanti, kai plaučiai ir kvėpavimo takai uždegę ir suspaudžiami po veikimo, kurį sukelia stresas, aplinkos teršalai ar naminių gyvūnėlių gandai. Plaučiai taip pat gamina storas gleives, dėl kurių sunku kvėpuoti ir sukelia švokštimą ir kosulį. Astma kontroliuojama kartu su priešuždegiminiais vaistais ir vaistais, kurie padeda atsipalaiduoti kvėpavimo takuose. Kai kurie maisto papildai, įskaitant žuvų taukus, gali vaidinti vaidmenį astmos gydymui, tačiau neturėtų būti naudojami vietoj receptinių vaistų. Prieš pridėdami žuvų taukus į savo astmos gydymo programą, pasitarkite su savo gydytoju.

Žuvies taukų priedai gaminami iš riebių žuvų, tokių kaip skumbrė, tunai, lašišos ir menkių kepenys. Žuvų taukai gali atlikti svarbų vaidmenį gydant įvairius negalavimus, įskaitant širdies ligas, Alzheimerio ligą, reumatoidinį artritą, osteoporozę ir dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimus. Žuvies taukai turi omega-3 riebalų rūgščių, kurios greičiausiai suteikia žuvų taukams terapinę naudą. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, omega-3 riebalų rūgštys yra polinesočiosios arba “geros” riebalai, kurie gali sumažinti uždegimą ir astmos simptomus.

Įrodymai, rodantys, kad žuvų taukas gali sušvelninti astmos simptomus, yra mišrus. 2000 m. Lapkričio mėn. “Europos kvėpavimo leidinių” paskelbto tyrimo rezultatai rodo, kad maisto papildai žuvų taukais yra naudingi vaikams, sergantiems bronchine astma. Tačiau klinikinių tyrimų išvadų, išleistų 2006 m. Liepos mėn. “BMC ir papildomos ir alternatyvios medicinos” numeryje, analizėje daroma išvada, kad negalima teigti, ar omega-3 riebalų rūgštys yra veiksmingas gydymas, vartojamas atskirai arba kartu su Kiti vaistai, skirti vaikams ir astma sergantiems suaugusiesiems.

MedlinePlus teigimu, daugeliui žmonių, kaip teigia MedlinePlus, kasdien suvartojama iki 3 g žuvų aliejaus, greičiausiai yra saugus, nors tai gali sukelti ir lengvą šalutinį poveikį, įskaitant raugėjimą, blogą kvapą, kraujavimą iš nosies ir silpną išmatą. Skiriant daugiau kaip 3 g per parą gali būti nesaugu, nes tai gali padidinti kraujavimo riziką ir taip pat gali pakenkti imuninės sistemos veiksmingumui. MedlinePlus priduria, kad didelių kiekių vartojimas taip pat gali padidinti cholesterolio kiekį.

Žuvies taukų priedai nėra tinkami visiems. Jo vartojimas draudžiamas daugeliu atvejų, įskaitant depresiją, bipolinį sutrikimą, diabetą, hipertenziją ir ŽIV. Jis taip pat sąveikauja su kitais vaistais, įskaitant svorio netekimo narkotikų orlistatą, antihipertenzinius vaistus, antikoaguliančius preparatus ir kontraceptines tabletes. Kreipkitės į gydytoją, jei turite kokių nors klausimų ar klausimų dėl žuvų taukų papildymo jūsų sveikatai.

Savybės ir galimos naudos

Efektyvumas

Šalutiniai poveikiai

Kontraindikacijos