Žuvies taukai ir apraksija

Apraksija reiškia smegenų ir nervų sistemos sutrikimą, kai žmogui sunku atlikti tikslingas užduotis ar judesius. Apraksija gali paveikti veido ar kojos judesius, taip pat sudėtingesnius įpročius, tokius kaip sidabrinių reikmenų naudojimas, apsirengimas ir kalbėjimas. Papildomas žuvų taukas gali pagerinti ilgalaikius tam tikrų vaikų judėjimo ir kalbos apraksijos tipų rezultatus.

Kalbėjimo ir elgesio apraksija

Vaikystės apraksija kalbos ar CAS yra vystymosi sutrikimas, turintis įtakos gebėjimui pasakyti garsus, skiemenius ir žodžius. Kai pirmiausia jis veikia gerą variklio elgesį, apraksija kartais vadinama dispraksija ar vystymosi sutrikimu. Vaikams, sergantiems CAS arba dispraksija, dažnai pasitaiko sunkumų įvairiose veikimo srityse. Jie turi problemų kalbos, koordinavimo, judėjimo diapazono, emocijų reguliavimo, darbo ir trumpalaikės atminties bei kitų pažinimo sunkumų.

Riebalų rūgščių nuoroda

Kelios vaiko vystymosi ir neurologinės sąlygos buvo susijusios su ilgalaikių grandžių polinesočiųjų rūgščių arba PUFA piktybinių navikų trūkumais. Maždaug 60 proc. Smegenų susideda iš lipidų, pagamintų iš riebalų rūgščių, pagal “Lipidų sveikatą ir mitybą”. Todėl riebalų rūgščių perdirbimo problemos gali turėti reikšmingą įtaką neurologiniam ir elgesio veikimui. Disleksija, dispraksija, dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas, autizmas ir apraksija yra susiję su trūkumų, susijusių su tam tikrų maistinių medžiagų, įskaitant riebalų rūgštis, perdirbimu. Pasak pediatro Claudia Morris iš Vaikų ligoninės ir tyrimų centro Oaklande, Kalifornijoje, nuo 2011 m. Augantys tyrimai rodo, kad vaikai, kenčiantiems dėl šių būklių, gali pagerėti gydant papildais, kurių sudėtyje yra riebalų rūgščių, įskaitant DHA ir EPA. “Medline Plus”, medicininė svetainė, kurią remia Nacionalinės sveikatos priežiūros institucijos. DHA ir EPA yra dvi omega-3 riebalų rūgštys, esančios žuvų taukuose.

EPA ir DHA poveikis apraksijai

Morrisas tėvams administravo vitamino E ir riebalų rūgščių papildus DHA ir EPA 187 vaikams, kuriems buvo kalbama apraksija. Ji aprašo “Alternatyvių gydymo būdų” leidimo liepos / rugpjūčio rezultatus. Morrisas teigia, kad vitamino E malabsorbcija gali sukelti neurologinius pakitimus, sukuriant neuronų aplinką ląstelių membranose, kur ilgalaikių grandžių riebalų rūgštys pažeidžiamos laisvųjų radikalų pažeidimu. Morrisas atrado modelį vaikams, turintiems apreksijos kalbą, todėl jie dažniausiai turi maisto alergiją ar glitimo jautrumą, vitamino E trūkumus ir riebalų malabsorbciją. Po gydymo vitaminu E ir DHA / EPA 97 proc. Vaikų pasižymėjo dramatiškai pagerėjusia kalbos, imitacijos, akių kontaktų, koordinavimo, elgesio, skausmo jutimo ir GERD simptomų vystymosi.

Geri kandidatai

Riebalų rūgščių papildai nedirbs visiems vaikams, sako neurologas Alexandra Richardson. Daugelis vaikų jau gauna pakankamai riebalų rūgščių per savo mitybą ir metabolizmą. Tam tikri vaikai labiau linkę gauti riebalų rūgščių papildų, įskaitant vaikus, kuriems pasireiškia riebiųjų rūgščių trūkumo požymiai, tokie kaip sausa oda, per daug troškulys ir dažnas šlapinimasis, alerginės tendencijos, tokios kaip egzema, astma ar šienligė, yra tokios regėjimo suvokimo problemos Kaip neryžtingas ar suvokiamas raidžių judėjimas bandant skaityti, ir kurie turi emocinį jautrumą, mažai nusivylimo toleranciją ir nuotaikos svyravimus.

Prieš pridėdami žuvų taukus, pasitarkite su vaiko gydytoju. Žuvų taukai yra prieinami vaikiškose formose, pvz., Skonio aliejuje, guminiuose saldainiuose, kramtomose ir išspausti paketuose. Pasak “Richardson”, patikrinkite etiketę, kad įsitikintumėte, jog papildomai yra daugiau EPA nei DHA, ir pradėkite vartoti maždaug 500 mg EPA / DHA per parą. Jei papildyme nėra vitamino E, įtraukite vitamino E papildymą, laikydamiesi rekomenduojamos vaisto amžiaus dozės. Tai užtruks du ar tris mėnesius, kol galėsite tikėtis gauti didžiausią naudą iš žuvų taukų papildymo.

Gydymas