Žaidimai mokyti pykčio valdymo įgūdžius paaugliams

Pykčio valdymas – tai metodų ar įgūdžių rinkinys, kurį asmuo naudoja savo elgesio kontrolei ir jo atsakymams į pykčio provokuojančias situacijas. Gebėjimas valdyti pyktį yra svarbus socialinis įgūdis. Pyktis yra įprasta emocija, kurią patiria psichologiškai sveiki žmonės. Bet jei jis atsiranda iš rankų, pyktis gali būti pavojingas. Vaikai ir paaugliai, kurie mokosi valdyti savo pyktį, dažniau tampa sveikais suaugusiais.

Priežastinis ir piktas

Gera veikla grupių pykčio valdymo sesijoje paaugliams yra diskriminuoti įsitikinamą elgesį ir piktą elgesį. Paaugliai gali pradėti mąstyti ir dalintis (jei jie pasirenka) apie laikus, kuriuos jie jautė kaip drabužių dangą, kitaip tariant, kartų jie nesugeba pasisakyti. Jie gali padėti viena kitai vaidmenį žaisti kitus būdus, kaip elgtis su “durų” situacijomis. Kai kurie vaidmenų žaidimai patenka į “tvirtą” kategoriją. Kiti patenka į “piktą” kategoriją. Baigti diskusija apie tai, kokie vaidmenų vaidmenys padėtų pasirinkti geriausius realaus gyvenimo pasirinkimus ir kodėl.

Alien Therapy

Harvardo medicinos mokyklos Elizabeth Dougherty praneša apie “Alien Therapy” vaizdo žaidimus, skirtus vaikams ir paaugliams išmokyti pykčio valdymo įgūdžius. Kaip ir bet kuris kitas žanro “shoot the bad guy” vaizdo žaidimas, žaidėjai gali jaustis nerimas, nusiminęs ar piktas, kai netyčia šaudo gerą vaikiną. Alien Therapy taip pat veikia kaip biologinio grįžtamojo ryšio mašina. Kai žaidėjų širdies ritmas pakyla, jų ginklai šaudo ruošinius. Kad būtų galima šaudyti ir žaisti žaidimą, žaidėjas turi nuraminti. Jaunuoliai gali išmokti svarbios pykčio valdymo metodikos, žaidžiančios “Alien Therapy”.

Piktas širdis

Kim Peterson, licencijuotas profesionalus patarėjas-vadovas, rekomenduoja žaidimą Angry Heart. Šis žaidimas geriausiai tinka jauniems paaugliams, jį turėtų vadovauti apmokytas pedagogas. Tai yra gera pradžia jaunimo grupės pykčio valdymo sesijai. Dalyviai parašo savo jausmus ir tai, kas juos pikdytų ant popieriaus lapo, sulaužo jį ir paslydo jį į mažą balioną, tada susieja jį. Jie nespūsti šio baliono, kuris atspindi širdį. Jie slysta širdyje į didesnį balioną ir susprogdina didelį balioną. Jie parašo savo vardus ant baliono ir kaip jie pasirodo pasauliui. Grupės tarpininkas veda diskusiją apie tai, kas yra lauke. Dalyviai gali aptarti, kaip jie atstovauja pasauliui. Padėjėjas klausia grupės nuomonės, ar tai yra gera idėja paslėpti dalykus viduje. Jie gali pakelti balionus, tačiau dalyviai neturėtų būti priversti dalintis.

Pyktis IQ

Petersonas, kuris taip pat yra registruotas žaidimų terapeutas, rekomenduoja “Anger IQ” paaugliams ir suaugusiems. Ji paaiškina, kad žaidimas ugdo žaidėjus apie neracionalaus mąstymo pavojus. Dažnai nusivylę žmonės pradeda mąstyti netyčia, pvz., Galvodami, kad kitas žmogus yra kenksmingas ir bando jus piktintis. Žaidime žaidėjai sugeba repetuoti realias situacijas ir sugalvoti geresnius atsakymus.