Sveikos gyvensenos sudedamoji dalis

Sveikas gyvenimo būdas turėtų būti sveika dieta – gerai subalansuota. Žinoma, praktikuojantis tik vienas ar du sveiko gyvenimo aspektai yra geresni, nei praktikuoti, bet ilgainiui kitų sričių nepaisymas galų gale gali sukelti sveikatos problemų. Sveikas gyvenimo būdas turėtų apimti maistingą mitybą, fizinį krūvį, smegenis, poilsį, palaikantį socialinį tinklą, rizikingo elgesio vengimą ir sveikų elgesį.

Jūs negalite būti sveiki, jei nuolat valgysite nesveikų maisto produktų. Kad galėtumėte gauti kuo daugiau sveikatos, daržovės, vaisiai ir sveiki grūdai turėtų būti maždaug 75 proc. Kiekvieno valgio. Mėsa arba mėsos pakaitalas gali suteikti poilsio, tačiau pasirinkti liesos mėsos gabalėlių, tokių kaip naminiai paukščiai be odos ir grynakraužiai, arba žuvys, tokios kaip lašišos ir tunai. Valgykite mėsos patiekalus, kurių sudėtyje yra pupelės arba sojos produktai ir pakeiskite raudoną mėsą. Sumažinkite savo suvartojamą perdirbtų maisto produktų kiekį ir sumažinkite porcijas, kad galėtumėte geriau valdyti svorį. Galiausiai apriboti cukraus, druskos ir kepto maisto.

Siekti bent 30 minučių aerobinio pratimo daugeliui dienų per savaitę kartu su pora stiprumo treniruočių. Pratimai gali sumažinti kraujospūdį ir cholesterolį, stiprinti kaulus, padėti kontroliuoti svorį ir sumažinti įtampą. Fizinis pratybos net naudingos smegenims didinant apyvartą. Be to, naudokitės savo mintimis skaitant, atliekant kryžiažodžius ar mokydami kažką naujo. Dirbdami su savo smegenimis ir rankomis, pavyzdžiui, mezgimo ar medžio apdirbimo, taip pat gali būti didelis streso atsipalaidavimas.

Miegas yra gijimas. Jei chroniškai trūksta miego, kenčia jūsų sveikata ir dauguma jūsų gyvenimo sričių. Tinkamas miegas padeda mokytis ir atminti. Jo stoka padidina jūsų ligos riziką, mažindama imunitetą, padidindama hipertenziją ir nereguliarus širdies plakimas ir gali sukelti nelaimingus atsitikimus. Kai esate pavargęs, galite tapti irzlūs ir nekantrūs, paveikti jūsų asmeninius ir profesinius santykius. Galiausiai, lėtinis miego trūkumas veikia metabolizmą ir gali sukelti svorio padidėjimą.

Žmonės yra socialiniai tvariniai. Kultyvink santykius su savo šeima ir draugais. Jei esate perkeltas darbui toli nuo žmonių, kuriuos pažįstate ir myliu, pasinaudokite technologijomis, kad liktumėte arčiau. Per internetą ir išmaniuosius telefonus galite siųsti el. Laiškus, tekstus ir netgi skambinti vaizdo skambučiais. Nepamirškite savo artimiausios aplinkos. Prisijunkite prie klubo arba raskite vietas savo bendruomenėje, kur žmonės susirenka. Jei esate naujas rajonas, įstojimas į bažnyčią gali leisti susipažinti su žmonėmis, tuo pačiu metu patenkinti dvasinius poreikius.

Rizikingas elgesys dažnai yra susijęs su paaugliais, tačiau bet kokio amžiaus suaugusieji gali elgtis taip, kad rizikuoja jų sveikata ir gyvenimas. Akivaizdu, kad rizikingas elgesys yra neapsaugotas seksas, neteisėtas narkotikų vartojimas ir važiavimas, o kiti veiksmai, kuriems mažiau rūpi elgesys, taip pat gali pakenkti jūsų sveikatai. Padaryti praktika dėvėti saugos diržus, gauti fizinius egzaminus, dažnai plauti rankas ir reguliariai tikrinti odontologą.

Geras maistas

Fizinis ir psichinis pratimas

Tinkamas poilsis

Socialinė parama

Sveikos elgsenos