Sveiki būdai virti vištieną

Amerikiečiai valgyti daugiau vištienos nei bet kada. Pasak Amerikos mėsos instituto, šiuolaikinis amerikietis kasmet sunaudoja daugiau kaip 85 svarus vištos, o 1970 m. Vienam žmogui – 40 svarų. Viščiukai vienoje porcijoje turi mažiau riebalų, sočiųjų riebalų ir cholesterolio nei raudonos mėsos, pavyzdžiui, jautienos ir kiaulienos. 2012 m. Tyrimas “Vidaus ligų archyvuose” nustatė, kad vienos porcijos per dieną raudonos mėsos, skirtos paukščiams, kaip vištienai, metu gali sumažėti rizika, kad mirs nuo širdies ligų, net 19 proc. Naudodami sveiką, mažai riebalų, mažai kaloringų maisto ruošimo metodą, naudokite vištienos naudą sveikatai.

Naudokite Grill

Tinkamai paruošta, kepta vištiena yra ne tik sveika, bet ir švelnus ir kvapnus. “How to Grill” autorius Steven Raichlen pasakoja “Bon Appetit”, kad raktas kepti bet kokį vištienos gabalėlį, nuo be kaulų krūtinėlių iki kaulų būgnelių ar šlaunų, pirmiausia marinuoti mėsą ir tada naudoti netiesioginį grilio metodą su grilio dangteliu vietoje. Visada griliuko viščiuką, kol vidinė temperatūra nepasieks 165 laipsnių Fahrenheit’o, ir likusį mėsos pusę leiskite keletą minučių prieš patiekiant. Patiekite kepta vištienos patiekalą su keptomis daržovėmis.

Kepkite orkaitėje

Niujorko universiteto profesorius ir mitybos specialistas Marionas Nestle teigia, kad kepimas turėtų būti jūsų sveikų vištienos gaminimo būdų sąrašas. “Nestle” pataria laikyti vištienos dalis alyvuogių aliejumi, prieskoniais iš visų pusių pasirinkdami žolelių ar prieskonių ir kepdami mėsą 350 laipsnių Fahrenheitu, apsuptą daržovių gabalėliais, tokiais kaip bulvės ar morkos, česnako skiltelės ar citrinos gabalėliai. Kad mažiausias riebalų kiekis vienoje porcijoje, prieš kiekvieną kepimą išimkite ir išmeskite kiekvieną vištienos gabalėlį.

Vištienos skystis

Apkepant viščiuką nereikia įdėti riebalų ir išauginti mėsą, kuri gali būti tiekiama, kaip yra arba išpjaustyta ir vėliau naudojama salotose, troškintuvuose, sumuštiniuose ir makaronų patiekaluose. Bet kokį vištienos gabalėlį galima iškepti, tačiau “Kitchn” recepto redaktorius Emma Christensen rekomenduoja naudoti be kaulų arba su kaulais dedamas viščiukų krūtines, o odelė pašalinta mažiausioms kalorijoms ir daugumai universalumo. Įdėkite vištieną į didelį puodą ir padėkite jį vandeniu, vynu, sultiniu ar deriniu. Jei reikia, pridėkite skonio stipriklių, tokių kaip česnakai, svogūnai, šaknų žolės, druskos ar pipirai, ir padėkite skysčius virimui. Sumažinkite šilumą, kad mišinys užvirtų, virkite 10-15 minučių arba kol vidinė temperatūra yra 165 laipsnių Fahrenheit.

Ištraukite garintuvą

Kaip ir brakonieriavimas, voveriai, kuriuose yra garuose, nereikia papildomų riebalų. Šiuo metodu viščiukas dedamas ant viršaus, o ne į verdantį skystį uždarytame rezervuare, kuriame yra garintuvo įdėklas arba komercinis garų surinktuvas. Galima naudoti bet kokį skystį, įskaitant vandenį, sultinį, sultis ar vyną. Pridėkite daržoves, prieskonius ar prieskoninius augalus, tokius kaip svogūnai, morkos, česnakai arba rozmarinas, į skrudintą garstytą vištieną, kuri turi papildomą skonį, arba prieš virimą marinuoti viščiuką. Vištieną paruoškite viename, neprapildytuose sluoksniuose maždaug nuo aštuonių iki dešimties minučių arba kol bus baigta mėsa. Sumaišykite skysčio, kad galėtumėte išgerti mėsą arba išsaugotumėte ją kitam naudojimui.