Sveikas naminis makis ir sūris

1 puodelio patiekalas iš makaronų ir sūrio, pagamintas iš dėžutės mišinio, yra beveik 10 gramų riebalų, 3 gramai sočiųjų riebalų ir daugiau kaip 50 procentų natrio kiekio sveikam suaugusiam žmogui turėtų būti kasdien. Kai kuriose namų versijose yra net daugiau riebalų ir daugiau kaip 900 kalorijų. Ruošdami makaronus ir sūrį sveikais, maistinių medžiagų turinčiais ingredientais, galite pjaustyti riebalus ir natrį vienai porcijai, tuo pačiu padidindami savo skaidulą, vitaminus ir mineralus. Namų makaronus ir sūrį patiekite su virtomis daržovėmis, išmestais žaliais salotomis ir šviežiais vaisiais, kad gautumėte greitą ir ekonomišką mėsos valgį.

Naudokite kukurūzų makaronų makaronus vietoj baltojo miltų pagamintų makaronų, kad gautumėte daugiau skaidulinių ir vitaminų B, tokių kaip niacinas ir folatai. Virkite makaronus, kol jie neskausmingi, tada išleisk juos į žarną ar sietą.

Paruoškite sūrio padažą su sumažinto riebumo sūriu ir mažai riebiu pienu, o ne su riebiais pieno produktais, kad sumažintumėte sočiųjų riebalų kiekį. Įpilkite beveik riebų varškės ar neriebalų graikų jogurto, kad padažas būtų kreminės, turtingos tekstūros be kremo ar sviesto. Sumaišykite sotintus svogūnus ir česnakus ar prieskonius, tokius kaip sausas garstyčių miltelius, muskuso ar kapinėlių pipirus, kad gautumėte papildomą skonį.

Daržoves įpilkite į virtus makaronus ir paruoštą padažą, pvz., Supjaustytus garuotos daržovės, tokios kaip brokoliai ar žiediniai kopūstai, susmulkintos žalios morkos, virti žali žirniai arba šaldyti, nulukštenti šerti ir nusausinti špinatai. Sumaišykite daržoves su makaronais arba padėkite pusę makaronų ir sūrio į kepimo indą, padengtą virimo purkštuvu, pasklindu daržovėse lygiu sluoksniu ir viršaus likusiais makaronais.

Praleiskite labai riebius tradicinius makaronus ir sūrio įdarus, pvz., Smulkintus krekerius arba duonos trupinius, supjaustytus sviestui, skirtus kepintiems, nesupjaustytiems kvietinių duonų trupiniams arba kenkėjų pankui, sumaišyti su tarkuoto parmezano sūrio. Venkite iš anksto pagardintos duonos trupinių, kurios gali būti daug natrio.

Iškepkite makaronus ir sūrį, kol apelsinas yra šviesiai aukso spalvos ir padažas virsta burbuliukais.