Sunkus laikotarpis ir svorio padidėjimas

Nors gamta reikalauja, kad moterys menstruacijų metu gimdymo metais, kiekvienos moters ciklas yra unikalus. Kai kurios moterys kontroliuoja menstruacijas nedaug pastangų, o laikotarpio poveikis yra nereikšmingas. Kitos moterys kenčia nuo priešmenstruacinio sindromo, sunkių kraujavimų ir svorio padidėjimo, kurie kiekvieną mėnesį neigiamai veikia jų gyvenimą.

Menstruacinis ciklas

Maždaug kartą per mėnesį moters kūnas pasirenka nėštumo galimybę. Pasibaigus kiaušialąstui išsiskyrė viena iš dviejų kiaušidžių ir keliauja per Fallopian vamzdelį kelyje į gimdą. Jei procesas yra apvaisintas spermatozoidu, jis pritvirtina prie storos, vidinės gimdos gleivinės augimo. Jei tręšimas nevyksta, menstruaciniu laikotarpiu kiaušinėlis ir stora gimdos gleivinė yra išmetami iš kūno. Įvairūs hormonai yra darbo vietoje, kad būtų užtikrintas menstruacijų procesas. Vienas iš šių hormonų, estrogenų, yra atsakingas už tai, kad gimdos gleivinė būtų sustorėjusi, kad būtų palaikoma nėštumo atsiradimas. Menstruacinio ciklo pradžioje šio proceso inicijavimas padidina estrogeno kiekį.

Menoragija

Kai kurios moterys patiria sunkų kraujavimą menstruaciniu laikotarpiu. Šios būklės medicininis terminas vadinamas menoragija, kurią Ročesterio universitetas nustatė kaip situaciją, kai moteris kraujavo pakankamai, kad pakankamai įsiurbtų per tamponą ar higieninę servetę, kad ji būtų keičiama bent kartą per valandą. Menoragija taip pat apima menstruacinį kraujavimą, kuris trunka ilgiau nei septynias dienas, arba kraujavimą tarp laikotarpių.

Svorio priaugimas

Svorio padidėjimas gali būti susijęs su menstruaciniu laikotarpiu, ypač dienomis prieš kraujavimą. Svorio padidėjimas, dėl vandens susilaikymo, gali sukelti išsiplėtę jausmą arba pilvo skausmą pilvo ir galūnių. Vandens sulaikymas yra skystis, kuris laikomas kūno audiniuose, o ne per šlapinimą. Išpūtimas ir svorio padidėjimas gali būti ir oro pasireiškimas virškinimo trakte, sukeliantis perteklines dujas ir sustingimą.

Estrogenas

Dėl hormonų poreikio tęsti menstruacijų procesą, hormonų koncentracijos svyravimai ar sąlygos, dėl kurių vienas hormonas gali būti perneštas be kitos pusiausvyros, gali sukelti sunkių mėnesinių kraujavimą ir svorio padidėjimą. Dr Christiane Northrup, autorius ir specialistas moterų sveikatos klausimais, pertvarko estrogeną organizme kaip svorio ir menoragijos šaltinį. Estrogenas paprastai yra subalansuotas hormono progesteronu, ir simptomai gali atsirasti, kai yra šių hormonų pusiausvyros organizme. Kadangi estrogenas yra atsakingas už gimdos gleivinės sukūrimą prieš menstruacijas, per didelis estrogenas organizme gali prisidėti prie daugiau audinių ir kraujo Vystosi gimdoje. Jei nėštumas nevyksta, tada mėnesinis laikotarpis yra per didelis kraujavimas ir gali trukti keletą dienų. Dėl estrogeno padidėjimo organizmas taip pat gali išlaikyti vandenį ir gali paveikti virškinamojo trakto veiklą, sulėtinti jo turinio ištuštinimo procesą ir gaminti dujas.

Gydymas

Sunkus kraujavimas menstruaciniu laikotarpiu kartu su svorio padidėjimu gydytojui turėtų būti įvertintas dėl galutinės priežasties. Moterims, kurios serga sunkiais simptomais, kuriuos sukelia hormoninis disbalansas, gydytojas gali skirti hormonų pakeitimą, kad kompensuotų padidėjusį estrogeną. Hormonų pakeitimas gali būti atliekamas injekciniu, transderminiu pleistru arba per gimdos kaklelio prietaisą, kuris išskiria tam tikrą vaistą hormonų pusiausvyrai. Gydymas sunkiais laikotarpiais ir svorio padidėjimas gali sumažinti nemalonius simptomus ir daugumoje moterų mažiau laiko apsunkinti menstruacinį laikotarpį.