Sausa žvynuota oda kojose

Pagal Nacionalinės sveikatos instituto “Medline Plus” svetainę, kartu su rankomis, šlaunimis ir pilvo sritimis, apatinės kojos yra viena iš labiausiai paplitusių sričių, kuriose esate sausa oda. Ši sąlyga gali sukelti niežėjimą ir šveitimą, o žiemos mėnesiais tai kelia nepatogumų, kai šalta žiemos temperatūra apdegina drėgmę.

Priežastys

“The New York Times Health Guide” teigia, kad sausos odos ant kojų gali sukelti daug veiksnių, įskaitant egzemą ar pernelyg maudytis. Kiti veiksniai apima senėjimą, gyvenimą sausoje arba šaltajame temperatūroje ir laiką, kurį praleidote lauke. Pasak “Ajovos universiteto ligoninių” ir “Clinics”, sausoji oda yra ypač paplitusi žiemos mėnesiais, kai šalta temperatūra ir mažas drėgmės kiekis sumažina drėgmės kiekį jūsų odai.

Identifikavimas

Pasak “Ajovos universiteto ligoninių ir klinikų”, kai jūs ištiesite rankas ant kojų odos, galite jaustis grubiai tekstūruotos odos. Labai sausa oda pasirodys krekingo, tarsi ant odos yra keteros. Oda taip pat jaučiasi įtempiama ant kojų, tarsi kažkas traukia odą. Niežėjimas taip pat būdingas sausai apatinei kūno odai.

Tipai

Kai kuriais atvejais sausa oda jūsų kojose gali būti sveikatos būklės rodiklis, pvz., Atopinis dermatitas, pagal DermNet NZ, odontologo parašyta svetainė, skirta odos sveikatos problemoms. Atopinis dermatitas gali sukelti raudoną odą, kuri yra labai niežulys ir dažniausiai atsiranda ant kojų ir kulkšnių. Ekzema yra kita sąlyga, veikianti kojas, kurios gali sukelti sausą, žvynuoto pleistrų ant odos. Jei sausos odos dėmės atsiranda aplink varikoze, tai yra vadinama varikoze egzema.

Gydymas

Jei jūsų sausos kūno oda yra lengva, nuo dviejų iki trijų kartų per dieną, ypač po išsiuntimo iš dušų, drėkinamasis kremas gali padėti išlaikyti kojas drėkinamą. Kadangi jūsų kojų apyvarta gali turėti įtakos jūsų gebėjimui drėgmę į odą, masažuojant šį losjoną gali padidėti kraujotaka. Jei jūsų kūno oda nereaguoja į gydymo be recepto gydymą, gydytojas gali skirti specialų kremą ar tepalą, skatinančią odos pūtimą ir drėkina kojas. Naudojant drėkintuvą drėgmę į orą, taip pat gali padėti, jei jūs gyvenate sausoje aplinkoje.

Įspėjimas

Kai kuriais atvejais sausa apatinė kūno dalis gali rodyti rimtesnę problemą. Tai apima tuos atvejus, kai apatinės kojos odos niežėjimas ir sausumas trikdo jūsų gebėjimą miegoti arba esant įbrėžimams ant odos, kurios nesunaiko su laiku. Tai gali būti rodiklis, kad esate prasta apyvarta odoje.