Penkių jausmų tema vaikams

Penkių pojūčių skyriuje vaikai pradeda tyrinėti aplinkinius pasaulius ir plečia savo nuomonę apie tai, kaip viskas veikia. Penki pojūčiai siūlo praktines mokymosi veiklas, kurios yra tinkamos vaikams mažiems vaikams, su veikla, kuri dirba namuose ar dienos priežiūros įstaigose.

Žvilgsnis

Maži vaikai visą laiką naudojasi savo regėjimo akimis, tačiau konkreti veikla padeda geriau suprasti. Groti “Aš šnipas”, kad padėtų jiems įsitraukti į jus dominančius objektus, kuriuos jūs apibūdinate. Norėdami parodyti, kiek žmonių pasitiki akimis, pabandykite uždaryti akis. Dėl jauno amžiaus jums reikės minkštos, saugios zonos, pavyzdžiui, sporto salėje, kurioje yra grindų danga. Leiskite vaikams jaustis aplink, kai dėvi akis. Kitas variantas yra laikyti vaiko ranką ir vesti ją aplink kambarį, užtikrinant, kad ji nieko nepasieks. Kalbėkitės apie tai, kaip joje nejaučia jūsų aplinka.

Kvapas

Stipriai kvapūs daiktai padeda vaikui įsitvirtinti į kvėpavimą. Įdėkite tokius daiktus, kaip svogūnai, vanilės, cinamonai, sūriai ir kvepalų mirkyti medvilniniai kamuoliukai nedidelėse talpose su dangčiais. Kiekviename dangtelyje įkiškite skylę, kad kvapas galėtų ištrūkti. Vaikai kvapo konteinerius ir atspindi, kas yra viduje.

Klausymasis

Leiskite vaikams skambėti, kad ištirtumėte klausos pojūtį. Muzikos instrumentai puikiai tinka šiam pojūčių temos daliai. Eksperimentuokite su įvairiomis priemonėmis ir kaip jie skamba. Įrašykite tokius žodžius kaip garsiai, tyliai, aukštai ir žemai, kad vaikai girdėtų garsų skirtumus. Gera vaikščiojimas yra dar viena tinkama veikla mažiems vaikams. Vaikščiokite viduje ar išorėje. Skatinkite vaikus likti ramiai, nes jie gali girdėti kitus garsus. Retkarčiais nustokite klausytis konkrečių garsų.

Skonis

Degustavimas užsiima vaiko skonio pojūčiais. Įvedimo veiklai kalbėkite apie įvairius skonių tipus, tokius kaip saldūs, sūrūs ir karti. Paprašykite vaikų suprasti įvairių rūšių maisto produktus, kurie patenka į kiekvieną kategoriją. Norint daugiau praktiško požiūrio, leiskite mažiems vaikams skonį įvairius maisto produktus ir nuspręsti, kokios rūšies skonio jie turi. Aklųjų skonio bandymas taip pat yra pasirinkimas. Pasirinkite maisto produktus, kurie greičiausiai nesukels alergijos. Ypač riešutų produktai yra didelė rizika.

Jaukumo jausmas suteikia galimybių praktinei veiklai vaikams. Siūlykite daiktus su daugybe skirtingų tekstūrų vaikams paliesti. Medžiagų lenta yra viena iš galimybių. Pridėkite daiktus, pvz., Velvetas, medvilninius kamuoliukus, aliuminio foliją, gofruotąjį kartoną, šilką ir švitrinį popierių, kad jie galėtų jausti skirtumus. Jutiklinė lentelė puikiai tinka liesties temai. Visoje temoje keiskite juslinės lentelės elementus, kad vaikai gautų skirtingus jutimo pojūčius. Idėjos apima vandenį, ryžius, smėlį, burbuliuką, šiaudus, skutimosi kremą, avižinius dribsnius arba smulkintą popierių. Kita veiklos idėja yra prisilietimo dėžutė. Padarykite skylę dėžutėje, pakankamai didelės, kad vaikai galėtų pasiekti. Įdėkite objektą į dėžutę. Vaikai pasiekia ir jaučia objektą atspėti, kas yra viduje.

Palieskite