Paauglių mergaičių sveiką mitybą

Ligų kontrolės centruose paauglių nutukimas nuo 1976 m. Iki 2008 m. Padidėjo nuo 5 iki 18,1 proc. Paauglių merginos yra ypač jautrios jų svoriui ir patiria psichologines bei sveikatos pasekmes dėl antsvorio. Kai kurios paauglių mergaičių normalaus svorio metu sutrikusios mitybos įpročiai, pavyzdžiui, praleidžiant maistą, badaujančios savęs ar besimėgaudamos, tampa tampa. Sveika mityba mergaitei, kuri yra paauglystė, labai panašus į suaugusį, tačiau dėl to, kad ji vis dar auga, dar svarbiau yra mitybos pusiausvyra ir geri įpročiai.

Neigiamo valgymo įpročių padariniai sveikatai

Paauglių mergaičių reikia imtis tinkamo kiekio kalorijų, nei per daug ar per mažai, aprūpinti energija kasdieninei veiklai, gauti svarbių vitaminų ir maistinių medžiagų, maksimaliai išnaudoti aukščio potencialą ir išlaikyti sveiką svorį. Jei paauglystėje nutukusi, galimas sveikatos problemų sprendimas. Antsvorio paaugliai dažnai plėtoja ankstyvą chroniškų ligų, tokių kaip širdies liga, didelis cholesterolio kiekis, padidėjęs kraujo spaudimas, 2 tipo diabetas, astma ir miego apnėja, atsiradimą. Ligų kontrolės centrai taip pat nurodo, kad dėl antsvorio gali pakenkti jaunimo savigarbai, atsirandantiems dėl prastos akademinės ir socialinės veiklos. Kita vertus, paauglių mergaičių, kurios išmaldos badu arba išsišakojimą ir valymą, nevalgo pakankamai kalorijų ir rizikuoja Mitybos nepakankamumas, dėl kurio atsiranda anemija, nereguliarus menstruacijų ir blogas kaulų vystymasis.

Sveika mityba

Sveika mityba mergaitei turi pusiausvyrą tarp angliavandenių, riebalų ir baltymų. Negalima vengti sveikų riebalų, tokių kaip riešutų, alyvuogių aliejaus ir avokadų riešutai; iš šių šaltinių gaunama maždaug 25-35 proc. Jūsų dienos kalorijų padeda su vitaminu įsisavinti, sveiką odos ir plaukų bei hormonų reguliavimą. Angliavandeniai, tokie kaip sveiki grūdai ir švieži vaisiai bei daržovės, suteikia energijos ir mitybos. Kadangi jie lėtai virsta, valgydami nuo 50 iki 60 procentų savo kasdienių kalorijų iš šių gerų šaltinių, jūs negalėsite pernelyg alkani per dieną. Kalcis, kurio sudėtyje yra mažai riebalų pieno, pavyzdžiui, pieno, varškės ir jogurto bei tamsiai žalios daržovės, ypač svarbu palaikyti augančius kaulus ir užkirsti kelią silpniems kaulams vėliau gyvenime.

Maisto produktai, kuriuos reikia įtraukti

Suteikti merginoms įrankius sveikiems pasirinkimams gali padėti jiems valdyti savo svorį ir palaipsniui prarasti svorį arba netgi užkirsti kelią nenatūraliems mitybos įpročiams, kurie gali sprogti į visišką valgymo sutrikimą. Jaunesnės paauglių merginos gali praleisti maistą, nes jie yra savęs sąmonė, valgantys prieš kitus žmones, arba todėl, kad manoma, kad tai padės jiems prarasti svorį. Stenkitės valgyti pusryčius kiekvieną dieną, nes jis dega jūsų rytą ir neleidžia persivalgyti vėliau dieną. Pasirinkite visą kviečių skrudintuvę su žemės riešutų sviestu arba supilkite visą grūdų javų su mažo riebumo pienu dubenį. Jei išeinate iš durelių, paimkite mažai riebalų styginį sūrį ir bananą arba sumaišykite vaisių skonį, kad supiltumėte į “to-go” puodelį. Į pietų eilutę jūsų pasirinkimai gali būti riboti, bet praleisti bulves ir Mėsainiai ar picos, o užkepta bulve – užkepti vištienos sumuštinį. Dar geriau, atsineškite savo pietus, kurie gali apimti kalakutienos sumuštinį su visais kviečiais, jogurtu ir šviežiais vaisiais. Užkandžiai su vaisiais, nedideli takų mišrios porcijos, kibirkščiuosiu iš kibirkščių ar 200 kalorijų barai. Eksperimentuokite su maistu, pavyzdžiui, supjaustytais daržovėmis ir humomis. Vakarienei paaugliai gali padėti suplanuoti ir paruošti valgį. Sveikos grūdų makaronus su marinara ir šonines salotas gali pagaminti daugiausiai patiekiančių virėjų.

Maistas, kurį reikia vengti

Paauglių merginos turėtų, kaip ir visi, apriboti perdirbtus ir greitus maisto produktus, kad jie galėtų patikrinti kalorijas. Pirmiausia nulupkite tuščias kalorijas, tuos, kurie randami soda ir saldumynai, kad sumažintumėte kalorijas, neprarandant mitybos. Reikšmingai sumažinkite sočiųjų riebalų, riebalinių mėsos gabalų (pvz., Greito maisto mėsainių ir bekono) ir sūrio (panašaus į nachos) ir sviesto, kiekį. Pabandykite pašalinti trans-riebalų pavidalą. Šie dirbtiniai riebalai yra pagaminti iš perdirbtų kepinių, užkandžių krekerių ir daug keptų maisto produktų. Leiskite savo paaugliui apsipirkti su savimi ir pasirinkti ingredientų sąraše esančius produktus be “iš dalies hidrintos” aliejaus. Vis dėlto riboti rafinuotų angliavandenių suvartojimą, pvz., Užkandžius, traškučius, bandelės ir sausainius bei baltą duoną, kadangi jie siūlo ribotą mitybą ir padidina cukraus kiekį kraujyje.

Kitos strategijos

Per didelis svorio perteklius gali pakenkti augimui. Nepamirškite, kokie yra skonio mitybos teiginiai, ir mėgaukitės dietinėmis tabletes; šios strategijos greičiausiai nepasieks ir gali būti pavojingos vis jaunam jaunimui. Maisto produktų ženklinimas “neatidėliotinomis sąlygomis” gali sukelti neigiamą poveikį maisto produktams ir sukelti valgymą. Mokymasis įtraukti visus maisto produktus, bet saikingai padeda paaugliui sėkmingai valdyti savo svorį. Laikykite paauglius aktyviai bent valandą per dieną.