Maisto produktus, kurie mažina androgeninių hormonų gamybą

Androgeno hormonus gamina antinksčiai ir reprodukciniai organai tiek vyrams, tiek moterims, ir jie yra atsakingi už fizines savybes vyrams. Šie hormonai yra paverčiami testosteronu ir dihidrotestosteronu, jo aktyvia forma, paaiškina “Merck Manual”. Su tam tikromis sveikatos sąlygomis gali pasireikšti per didelė androgenų koncentracija. Merilendo universiteto medicinos centre šie sąrašai apima policistines kiaušidžių ligas moterims, kiaušidžių ar antinksčių liaukams, kurie išskiria per didelį androgeną, hirsutizmą ar plaukų augimą ir Cushingo sindromą. Vyrams irrogeninių hormonų mažinimas padeda gydyti gerybinę prostatos išsiplėtimą, prostatos vėžį ir kai kuriais atvejais vyrų nevaisingumą.

Sojos baltymai

Sojos augaliniai baltymai randami sojos pupelėse, tofu, sojų aliejuje ir sojos piene. 2003 m. “Perinatalinio švietimo žurnale” paskelbtame tyrime teigiama, kad šiuose baltymuose yra fitoestrogenų ir izoflavonų, kurie padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp irrogeninių hormonų. Sojų baltymuose taip pat yra esminių amino rūgščių, kalcio, kalio, vitaminų ir omega 3 riebalų rūgščių.

Žalioji arbata

Žalioji arbata yra itin populiari dėl savo antioksidacinių pranašumų. Manoma, kad taip pat yra svorio netekimas ir geresnis metabolizmo poveikis, taip pat padidėja raumenų ir audinių jautrumas insulinui. Medicinos žurnale “Endokrinologija” paskelbtame tyrime pažymima, kad žaliosios arbatos sudėtyje yra antioksidantų fitocheminių polifenolių ir flavonoidų, kurie padeda subalansuoti androgeninių hormonų gamybą.

Raudonieji dobilai

Raudonasis dobilas yra žolelių maisto papildas, kuris padeda gydyti menopauzės simptomus, balansuojant hormonų kiekį. Medicinos leidinyje “Prostata” pateikiamas tyrimas, kuriame teigiama, kad raudonajame dobile yra antiandrogeninių junginių, tokių kaip izoflavonas, kuris mažina androgenų poveikį. Vis dėlto pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti papildų.

Subalansuota dieta irrogenams mažinti

“Mayo Clinic” rekomenduoja aktyvų gyvenimo būdą reguliariai mankštintis ir subalansuota mityba, turėdama daugiau maisto produktų, kurių sudėtyje yra sočiųjų riebalų, tokių kaip žaliavos, šviežios daržovės, vaisiai, ankštiniai augalai, pupelės, sveiki kviečiai ir miežiai. Per daug paprastu angliavandeniu ir cukrumi maitina organizmas atpalaiduoja didesnius hormono insulino lygius, o tai savo ruoztu stimuliuoja ir orgazmo gamybą. Be to, valgant subalansuotą mitybą, galite prarasti svorio ir išeikvoti riebalų atsargas, kurios gamina androgeninius hormonus.