Labai sausa nosis

Labai sausa nosis gali būti labai nemalonus, net skausmingas ir nepatogus. Kai nosis išdžiūvo, jūsų nosies ertmėse trūksta drėgmės. Tai gali sukelti aplinkos sąlygos, tam tikri vaistai ar sveikatos būklė. Jūs galite sušvelninti sausą nosį namuose, tačiau būtinai kreipkitės į gydytoją, jei sausumas išlieka arba tampa skausmingas.

Simptomai

Yra keletas simptomų, kurie gali lydėti itin sausą nosį. Nosies funkcijos, tokios kaip kvapas ir oro valymas, kol ji pateks į kūną, gali pablogėti. Oda viduje nosies praeinimui gali susilpnėti skausmingomis skiltimis, kurios kraujavo. Taip pat gali atsirasti odos ir gleivių nudegimas išorėje ir nosies viduje. Ši krastas yra linkęs į bakterines infekcijas, kurios gali dar labiau pabloginti jūsų simptomus.

Galimos priežastys

Knyga “Simptomai, jų priežastys ir gydymas” paaiškina, kad ypač sausa nosis kartais yra šalutinis poveikis vaistams, tokiems kaip antihistamininis preparatas. Nors veiksminga sloga, antihistamininiai purškalai ir vaistai dažnai yra atropinas, kuris gali išdžiūti iš nosies. Aplinkos veiksniai, tokie kaip šiluma ir drėgmės trūkumas, taip pat gali prisidėti prie nosies sausumo. Tai taip pat gali būti dviejų retų sutrikimų simptomas: Sjögreno sindromas ir keratokonjunktyvitas sicca.

Gydymas

Jei norite gydyti labai sausas nosies ertmes, gerkite daugiau skysčių nei įprastai. “Geras drėkinimas yra svarbus”, – aiškina dr. Elliotas Middleton knygoje “Simptomai, jų priežastys ir gydymas”. Jis sako, kad geresni rehidruoti nosies audinius, nuriję daugiau skysčių, o ne kažką vartoti į nosį lokaliai. Neatsargu druskos nosies purškalai ir drėkintuvo arba garo garintuvo veikimas taip pat gali padėti sudrėkinti nosies kanalus. Jei reguliariai vartojate antihistamininį preparatą, pasitarkite su savo gydytoju, ar nutraukti jo vartojimą.

Patarimai

Anot Amerikos Otorinolaringologijos akademijos interneto svetainės, depresijos ir depresijos vaistai kartais gali prisidėti prie nosies ir gerklės sausumo. Kreipkitės į savo gydytoją apie vaistų perjungimą, jei sausumas tampa sunkaus. Kadangi sausa nosis yra ypač jautri mikrobai, pacientas, važiuodamas, turėtų būti atsargus. Keleiviai ir recirkuliuotos dalelės lengvai gali važiuoti per skrydžius ir kruizus. Siekiant sumažinti viruso gavimo tikimybę, dažnai naudokite nosies purškalus ir būkite gerai hidratuojamos.

Įspėjimai

Nenaudokite naftos ar bet kokio drėkinamojo kremo natrio nosies viduje, kad nuramintumėte sausą nosį. “Mayo Clinic” įspėja, kad nedidelius šių medžiagų kiekius galima įkvėpti į plaučius ir vėją. Laikui bėgant toks kaupimas gali sukelti pavojingą būklę, vadinamą lipoidine pneumonija. Jei norite tepti nosies vidų, naudokite tik vandenyje tirpų tipą ir švelniai jį naudokite. Be to, palaukite kelias valandas, kol gulėsite.