Kukurūzų alergija ir bėrimas

Pagal Kukurūzų perdirbėjų asociaciją, alerginė reakcija į kukurūzus Jungtinėse Amerikos Valstijose yra labai maža, o apytikslis gyventojų skaičius yra 0,016 proc. Alerginės reakcijos į kukurūzus požymiai yra panašūs į kitų maisto alergijų, kurių odos uždegimas ir dermatitas dažniausiai cituojami jautrintuose asmenyse.

Imunologinis atsakas į kukurūzus

Alerginė reakcija kukurūzams atsiranda, kai imuninė sistema klaidingai identifikuoja kukurūzų lipidų baltymus kaip svetimus ir pavojingus. Imuninė sistema palaiko IgE tarpinę ataka prieš lipidų baltymus, aktyvuoja ir mobilizuoja uždegimines ląsteles į uždegimo vietą. Šios imuninės ląstelės, visų pirma bazofilai ir stiebo ląstelės, įtvirtina imuninį atsaką, išskirdami histamino į kraujotaką ir odos paviršių. Histaminas praplečia ir padidina kraujagysles, todėl skysčiai gali pereiti prie odos paviršiaus. Tai taip pat padidina sklandų raumenų susitraukimą viršutinių kvėpavimo takų ir virškinamojo trakto.

Odos bėrimas

Histamino atpalaidavimas padidina kraujagyslių ir kapiliarų pralaidumą, taip leidžiant skysčiams ir toksinams pereiti prie odos paviršiaus. Odos bėrimas, susijęs su aviliais, gali pasirodyti bet kurioje kūno vietoje. Avilys paprastai yra raudonos, niežtinčios ir auginamos su šviesiu centru ir gali migruoti visame kūne. Avižos ir su juo susijęs patinimas dažniausiai atsiranda per 24 valandas nuo kiaušialąstės ar kukurūzų produktų gavimo. Atopinis dermatitas, dar vadinamas egzema, yra kitas odos išbėrimas, dažniausiai pasireiškiantis alerginės reakcijos į kukurūzus metu. Šis odos uždegimas paprastai atsiranda ant kelio, alkūnės ir veido, ir jam būdingos padidėjusios niežulys, žvynuotos pleistrai, kurie gali nutekėti skysčius. Oda galų gale prasiskverbia ir susitraukia dėl įbrėžimų ir niežėjimo.

Alerginės odos reakcijos į kukurūzus gydymas

Veiksmingiausias kukurūzų alergijos gydymas yra išvengti kukurūzų ar kukurūzų gautų produktų. Kukurūzų dietai reikia pašalinti kukurūzų miltus, kukurūzų krakmolą, kukurūzų miltus ir kukurūzus. Kadangi kukurūzai naudojami kaip priedas daugelyje skirtingų maisto produktų, patikrinkite maisto produkto etiketę ir nenaudokite valgomų miltų, kukurūzų sirupo, kukurūzų aliejaus, kukurūzų cukraus, citrinų rūgšties, acto rūgšties, fruktozės ir dekstrozės. Jei atsitiktinai sugeriate kukurūzą ir susidaro alerginė odos reakcija, gydymo simptomai gali būti nereikalingi. Per kortikosteroidus, tokius kaip hidrokortizonas, taip pat antrosios kartos antihistamininiai vaistai, įskaitant Zyrtec, veiksmingai mažina uždegimą ir niežėjimą.

Alerginės odos reakcijos tyrimas

Dėl alerginės reakcijos į kukurūzus trūkumo gydytojas gali atlikti alergijos testą. Jūsų gydytojas gali atlikti odos tyrimą, kad užtikrintumėte teisingą diagnozę. Jūs būsite švirkščiamas nedideliu kiekiu lipidų baltymų iš kukurūzų ant dilbio ar šlaunies. Po 15-20 minučių jūsų gydytojas galės nustatyti, ar esate alergiškas kukurūzams, priklausomai nuo to, ar jūs esate ar netvirta, paraudusi ar dilgėlinė yra injekcijos metu. Kraujo tyrimas taip pat gali būti atliekamas siekiant nustatyti cirkuliuojančių IgE antikūnų lygį atsakant į kukurūzus. Testas provokacijai, kuriame esate gauta kukurūzų ar kukurūzų produktų, kurie yra medicininės priežiūros, gali būti naudojami sukelti alerginę reakciją. Šiuos tyrimus turėtų atlikti tik gydytojas.