Kūdikių giluminio suvokimo vystymas

Naujagimio vizija nėra labai aktuali ar koordinuota, tačiau ji gerėja per kelis ateinančius mėnesius. Giluminis suvokimas arba trimatis pasaulio vaizdas vystosi 5-8 mėnesius. Tai padeda jūsų kūdikiui nustatyti kraštus ir lašus ir nustatyti, kuris iš dviejų objektų yra arčiau.

Infant Vision Development

Naujagimiai negali nustatyti skirtumo tarp dviejų vaizdų arba perkelti akis tarp tų vaizdų. Jaunas kūdikis gali sutelkti dėmesį tik į objektus nuo 8 iki 10 colių nuo veido. Per ateinančius kelis mėnesius jos akys tampa labiau suderintos, o regėjimas greitai gerėja. Iki 8 savaičių kūdikis gali pradėti daugiausia dėmesio skirti tėvo veidui ar kitam artimam objektui. Maždaug per 3 mėnesius kūdikis gali sekti judančius objektus akimis ir pasiekti daiktus prieš savo veidą. Nuo 5 iki 8 mėnesių akių ir kūno koordinavimas gerėja kartu su gilaus suvokimo ir spalvų regėjimo vystymu. Nuo 9 iki 12 mėnesių rankos ir akių koordinavimas gerėja, o kūdikis gali įvertinti atstumus.

Gilumo suvokimas ir nuskaitymas

Gilumo suvokimo vystymasis vyksta maždaug tuo metu, kai kūdikis gali pradėti nuskaityti. Giluminis suvokimas yra svarbus, kai jis nuskaito, nes tai yra būtina saugumui. Pavyzdžiui, kūdikis, turintis trimatį vaizdą apie jo aplinką, dažniausiai nustoja nuskaityti pavojingą iškritimo kraštą, pvz., Laiptų skrydį. Žinoma, tai nereiškia, kad kūdikiui nereikia nuolat stebėti, kaip išlaikyti saugumą. Jis gali nustoti nusileisti laiptų viršuje, tačiau jis dar neturi mobilumo ir koordinavimo, norint saugiai nuvykti.

Veikla vystymuisi nuo 5 iki 8 mėnesių

Leiskite kūdikiui, kuris yra nuo 5 iki 8 mėnesių, pakankamai laiko žaisti ant grindų ir ištirti. Gilumo suvokimas toliau gerėja, nes ji nuskaito objektus skirtingais atstumais. Jūs taip pat galite pakabinti mobilųjį ar kitus objektus visoje lovoje. Tai padeda jūsų kūdikio teisėjo atstumai ir tiksliai sureguliuoti gylio suvokimą, kai ji pasiekia, kad patrauktų daiktus.

Vizijos problemos ženklai

Jūsų kūdikis gali išsivystyti retas regos sutrikimų bet kuriame amžiuje, kuris gali sutrikdyti normalią regėjimo progresiją. Ženklai, skirti stebėti, apima perteklinį plyšimą, akių raudonumą ir susiaurėjimus, nuolatinį akių tekėjimą, baltuosius mokinius ir ypatingą šviesos jautrumą. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote kurį nors iš šių požymių.