Krono liga ir l-glutaminas

Paprastai aminorūgštys yra svarbios mitybai, nes jos padeda organizmui kurti baltymus, tačiau aminorūgštys, tokios kaip L-glutaminas, taip pat gali būti naudingos tam tikrų ligų gydymui. Krono liga yra lėtinė liga, kurią gali įtakoti dietiniai pokyčiai, įskaitant L-glutamino vartojimą. Norint atlikti galutinius rezultatus būtina atlikti daugiau mokslinių tyrimų, todėl nenaudokite šio papildo savo būklei, prieš tai nesikalbėję su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Krono liga yra lėtinė uždegiminė virškinimo ar virškinimo trakto liga. Tai dažniausiai paveikia apatinę plonosios žarnos dalį ir gali sukelti patinimą, skausmą ir dažną trakto ištuštinimą, dėl kurio atsiranda viduriavimas, nurodo Nacionalinė virškinamojo trakto ligų informacijos centras (NDDIC). Skirtingai nuo kitų uždegiminių žarnyno būklių, tokių kaip kolitas, kiekvienas žarnyno sluoksnis gali būti paveiktas Krono liga. Simptomai yra skrandžio skausmas, viduriavimas, svorio kritimas, artritas, odos sutrikimai ir karščiavimas. Nepaisant to, kad nėra galutinai žinoma, kas sukelia Krono ligą, atrodo, kad yra paveldimas ryšys, nes 20 proc. Ligonių turinčių asmenų turi kraujo santykį su uždegimine žarnyno liga, sako NDDIC.

L-Glutaminas, amino rūgštis, taip pat žinomas kaip tiesiog glutaminas, yra komponentas, naudojamas baltymams gaminti. Žmogaus kūnas gamina pakankamai glutamino normaliam funkcionavimui, tačiau dėl didelių stresų, tokių kaip traumos ar intensyvus fizinis krūvis, gali padidėti glutamino paklausa, paaiškina Merilendo universiteto medicinos centras. Ši amino rūgštis yra būtina sveikai ir normaliai virškinimui bei smegenų funkcijai ir imuninės sistemos veikimui. Be glutamino, kurį gamina jūsų kūnas, galite jį gauti per maistą. Šios aminorūgščių mitybos šaltiniai yra jautiena, vištiena, žuvis, pienas, žalieji špinatai, petražolės ir kopūstai.

Pasak Merilendo medicinos centro, glutaminas gali būti naudingas uždegiminėse žarnyno ligose, tokiose kaip Kronas, nes tai gali padėti apsaugoti gleivinę, dengiančią žarnyną. Tyrimo rezultatai, vartojant glutamino, siekiant padėti gydyti Krono ligą, rodo įvairius rezultatus, tačiau naujos formulės ir tikslinė glutamino terapija Krono ligai ateityje gali suteikti geresnių rezultatų, teigia M.Coeffieras ir jo bendradarbiai 2010 m. Straipsnyje, paskelbtame žurnale “Uždegiminių žarnų ligos”. ” Pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami glutamino, kad padėtumėte gydyti Krono ligą, nes tai gali būti netinkama visiems.

Merilendo universiteto medicinos centre teigiama, kad glutaminas paprastai yra pagaminamas standartiniais 500 mg preparatais, o įprastinės aminorūgščių dozės yra 500 mg, nuo vienos iki trijų kartų per parą. Asmenys, šiuo metu atliekantys chemoterapiją, ir pacientai, turintys kepenų ar inkstų liga, neturėtų vartoti šio priedo. Prieš pradėdami vartoti glutamino, pasakykite gydytojui apie bet kokią kitą esamą medicininę būklę ar vaistus, kad išvengtumėte nepageidaujamo poveikio. Glutaminas neturėtų būti naudojamas kaip bet kurio Krono ligos gydymo, kurį paskyrė gydytojas, pakaitalas.

Krono liga

L-glutaminas

L-glutaminas Krono liga

Apsvarstymai