Kompozitorius sodinti kriaušių medžius

Kriaušių medžių sodo neturėtų būti standžios eilučių kriaušių ir žolių. Apsvarstykite, kaip auginti kriaušes su naudingais augalais. Kombinuotas sodinimas ekologiškai sprendžia specialias problemas kriaušių medis. Nustatydami tam tikrus augalus žemiau arba šalia kriaušių, galite žymiai sumažinti drėkinimo, trąšų ir pesticidų poreikį. Savo ruožtu kriaušės gali būti naudingos kitoms kultūroms. Geriausias iš visų, kompanionas sodinimas yra visiškai ekologiškas.

Funkcija

Šalies sodininkės šalininkai mano, kad augdami tam tikri augalai kartu, jie gali padidinti savo pagrindinių pasėlių augimą arba pasiekti pusiausvyrą, kuri naudinga visiems augalams. Pavyzdžiui, klasikinis “trijų seserų” metodas viename sodo sklype sujungia kukurūzus, žiemos skvošas ir pupeles. Skvošas dideli, dygliuotieji lapai slopina piktžoles, tuo pačiu neskatina moskanų išpuolių kukurūzų stiebeliuose. Kukurūzai suteikia natūralią medieną, ant kurios auga pupelės. Pupelės prideda azoto į dirvožemį, ant kurio tiek kukurūzai, tiek skvošas daugiausia tiekiami.

Kenkėjų apsauga

Pritraukimas “gerų” klaidų, kad valgo “blogus” maišus, kad ataka kriaušių yra raktas į naudingą kompanionas sodinti. “Umbelliferae” žolelių ir piktžolių šeimos, įskaitant krapą, karalienės Anos nėrinius, lovage, vyšneles ir pankolius, skatina naudingų vabzdžių, žinomų kaip parazitiniai lapai, buvimą. Šie lapai auginami žaliomis vaisių širdimis ir menkomis, kurios gali smarkiai pakenkti kriaušėms ir kitiems vaismedžiams. Kai kurie kompanioniniai augalai apsaugo nuo kenkėjų, veikdami kaip alternatyvūs maisto šaltiniai. Nasturtiums yra klasikinis “spąstais pasėlis”. Jie pritraukia lapės į savo geles, o ne į kriaušes.

Daugiafunkciniai kompanionai

Sėjantis kriaušių sodas su baltuoju arba raudonuoju dobilu naudoja kriaušes keliais būdais. Dobilas, vienas iš daugelio ankštinių augalų, prideda azoto į dirvą. Gėlės pritraukia apdulkintojus. Kaip “gyvas mulčias”, dobilas taip pat apsaugo dirvožemį nuo erozijos, slopina piktžoles ir išlaiko drėgmę. Jei jūsų medžiai linkusios pernelyg anksti augti, apsvarstykite alternatyvų žemės dangą. Ankstyvas augimas, kurio priežastis yra pernelyg didelis azoto kiekis dirvožemyje, todėl kriaušės yra pažeidžiamos žalingos ligos, vadinamos ugnimi. Naudokite nežeminę žemės dangą, pvz., Žolę ar metinius rugius, grikius arba avižas, vietovėse, kuriose rūpi perteklinis azotas.

Kryžminis pollinimas

Nors tai gali pasirodyti akivaizdu prieskoniais sodininkams, svarbiausias kompanionas už kriaušių medį yra dar vienas kriaušių medis. Nedaugelis kriaušių veislių duos kryžminio apdulkinimo metu vaisių be kitų rūšių. Dauguma europietiškų ir azijiečių kriaušių apklaustų vieni kitus, tačiau pasitarkite su savo darželiu, kad įsitikintumėte, jog kartu yra sodinami teisingi kriaušių medžiai. Pavasarį kriaušių medžių gėlės veikia kaip apdulkintojus. Padėkite kryžminio apdulkinimo procesą, paskleisdami medžius papildomais augalais, kurie pritraukia patologuojančias bitutes ir drugelius, tokius kaip gūžgalviai, balandžiai ir aukso žiedai.

Privalumai kitiems augalams

Kaip ir daugelis augalų teikia naudingąsias savybes kriaušių medžiams, patys medžiai gali veikti kaip “slaugytojai” kitoms augalams. Ankstyvą pavasarį keletą kasmet auginamų maistinių augalų, įskaitant salotas, špinatus, rūgštyną ir brokolius, ankstyvą pavasarį kyla po visą saulę, tačiau yra linkę įbrėžti, jei vasaros metu nepateks šešėliai. Daržovių pasodinimas tarp kriaušių leidžia šioms kultūroms gauti reikalingą šviesą, kai medžių šakos yra plikos, tačiau atspalvį jie trokšta, kai temperatūra pašildoma, o medžiai išsiskleidžia ir gamina gėles ir vaisius.