Kiek kalorijų yra kepta vištienos šlaunyse?

Nors vištienos krūtinėlių mėsa yra liesos baltymų šaltinis – joje yra labai mažai riebalų – vištienos šlaunys turi skirtingas maistines savybes. Vištienos šlaunų mėsa yra riebesnė, bet vis tiek yra baltymų.

Kalorijos

Pagal internetinę maisto duomenų bazę “Fat Secret”, viename vištienos šlaunelyje yra 135 kalorijų. “MayoClinic.com” pateiktoje kalorijų išlaidų ataskaitoje pažymima, kad jūs galite sudeginti kalorijas vienoje vištienos šlaunoje mažiau nei valandos vaikščioti 2 mylios greičiu.

Riebalai

“Fat Secret” pateikta informacija apie mitybą rodo, kad vienoje vištienos šlaunoje yra apie 8,5 g riebalų. Iš šio riebalų apie 2 g gaunama iš sočiųjų riebalų, kuris laikomas nesveiko.

Angliavandeniai

“Fat Secret” pateikta informacija apie mitybą rodo, kad viščiuko šlaunyse nėra angliavandenių, todėl jie gali būti tinkami mažai angliavandenių dietoms.

Baltymas

“Rat Secret” pažymi, kad viščiuko šlaunys yra daug baltymų, beveik 14 g vienoje šlaunoje. Pasak Nacionalinės medicinos bibliotekos ir Nacionalinių sveikatos institutų, baltymai yra gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, kuri padeda kurti raumenis, odą ir plaukus. Organizacijos siūlo kasdien sunaudoti nuo 50 iki 65 g baltymų.