Kaip perkeliate išstumtą pečių ašmenį?

Dislokuotas pečių ašmenis yra viena iš labiausiai paplitusių organizmo sužalojimų. Dislokacijos simptomai yra ūminis, stiprus skausmas, tirpimas, dilgčiojimas ir ribotas judesių spektras. Rankas gali vizualiai žiūrėti į tinkamą derinimą. Kai peilis tampa išstumtas, rankos išstumiama iš taurės formos lizdo pečių, paaiškina MayoClinic.com. Petis gali nukreipti į priekį, atgal arba žemyn. Dažniausios dislokuotos peties priežastys apima sportinius sužalojimus ir trauminius smūgius prie peties, dažniausiai transporto priemonės avarijos ar kritimo metu.

Imkitės vaistų, kad sumažintumėte skausmą, kol pečių ašmenis perkelia. Raumenų relaksantai ar raminamieji preparatai paprastai yra skirti šiai ligai. Pasak MayoClinic.com, retomis progomis nustatomas bendras raminamasis preparatas.

Gaukite medicininį gydymą skausmui malšinti ir perkelkite pečių. Kai pečių gydoma, sunkus skausmas, susijęs su sužalojimu, gali sumažėti, praneša MayoClinic.com.

Ar medicinos specialistas atlieka uždarą dislokuoto peties sutrumpinimą. Peties rankiniu būdu manevruoja, liemens atgal į rutulinę jungtį. Pasibaigus uždarymo redukcijos procedūrai, dėvėkite diržo ar pečių imobilizatorių, kad sustabdytumėte pečių.

Atlikite atvirą mažinimo operaciją, jei medicinos specialistas negali teisingai manevruoti rankos ir peties atgal į poziciją. Reikia ištaisyti dislokaciją retais atvejais. Vis dėlto operacija gali būti reikalinga sustiprinti sausgysles ir raiščius, ištaisyti bet kokį kraujagyslę ar sugadinti nervą.