Kaip paauglių nėštumas veikia fizinį kūdikio vystymąsi?

Nėštumas paauglystėje daro fizines pasekmes motinai, jis taip pat gali paveikti fizinį negimusio kūdikio vystymąsi ir jo tolesnę plėtrą. Kūdikis, gimęs iš paauglių nėštumo, gali būti sveikas ir vystytis pagal grafiką, tačiau vis dar yra rizika. Laimei, daugelio kūdikių potencialių vystymosi pasekmių galima išvengti tinkamai mitybai ir gimdymui.

Mityba

“Ohio State University Extension” teigia, kad nėščiam paaugliui reikia daugiau maistinių medžiagų nei nėščia suaugusiesiems. Taip yra dėl to, kad jos kūnas vis auga, todėl jai reikia maistinių medžiagų, skirtų sau ir negimusiam kūdikiui, kad išvengtų papildomo streso savo kūnui. Ji turės valgyti dar vieną porciją beveik kiekvienoje maisto grupėje nei suaugusi nėščia, kad galėtų tinkamai maitinti kūdikį. Tai reiškia, kad ji turėtų vartoti keturias porcijos pieno, tris porcijas mėsos ar paukštienos, keturis porcijas vaisių, penkias porcijas daržovių ir 10 porcijų duonos ar javų kiekvieną dieną.

Prenatalinė priežiūra

Prenatalinė priežiūra leidžia gydytojui tinkamai įvertinti gimimo metu negimusio kūdikio vystymąsi. Su reguliariais patikrinimais ir ultragarsu bet kokius vystymosi klausimus galima nustatyti anksti. “StayTeen.org” teigia, kad nėščioms paaugliams mažiau tikėtina, kad jie ankstyvą ir nuosekliai ieškos prenatalinės priežiūros. Tai gali reikšti, kad vystymosi klausimai nepasiekti kuo anksčiau.

Vaisiaus alkoholio sindromas

Gimdos alkoholio sindromas (FAS) įvyksta, kai nėščia motina vartoja alkoholį kūdikiui. Alkoholis praeina per placentą, sukelia galimus fizinius ir psichinius trūkumus. Kūdikis, gimęs su FAS, gali sverti mažiau nei vidutinis kūdikis gimstant ir likęs mažas visą savo gyvenimą. Jis taip pat gali turėti netinkamą veidą, širdies sutrikimus ar protinį atsilikimą. “Ohio State University Extension” teigia, kad vaisingo amžiaus alkoholinių moterų skaičius auga, ypač paaugliams.

Nepadorumas ir mirštamumas

“StayTeen.org” teigia, kad kūdikiai, gimę paauglių motinoje, labiau linkę gimti priešlaikinį, kuris yra iki 37 savaičių nėštumo. Pasak “Kids Health”, priešlaikinis kūdikis yra labiau linkęs į tokias problemas kaip apnėjaus burtai, kur jis nustoja kvėpuoti, nes jo smegenys, kontroliuojančios kvėpavimą, yra nesubrendusios. Jis taip pat gali būti už vystymosi etapų. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai taip pat nurodo, kad paauglių motinoms kūdikių kūdikių mirties dažnis yra didesnis.

Kitos problemos

Kūdikis, gimęs paauglystėje, gali patirti lėtinių sveikatos sutrikimų per visą jo gyvenimą. “StayTeen.org” taip pat teigia, kad jis labiau linkęs turėti mažą gimimo svorį, kuris gali būti siejamas su tuo, kad nėštumo metu paauglių motinos labiau rūkė.