Judėjimo pratimai pavyzdžiai

Agility pratimai gali padėti jums geriau kontroliuoti savo kūną ir jo judesius, pagerinti gebėjimą greitai ir efektyviai keisti kryptį, neprarandant greičio ir pusiausvyros. Nors tai paprastai atlieka sportininkai, norėdami pagerinti jų veiklą, lankstumo pratybas taip pat gali atlikti ne sportininkai, norėdami pagerinti jų pusiausvyrą, arba tiesiog pridėti įvairias savo įprastą fitneso procedūrą. Čia yra daug pavyzdžių, kaip stengtis atlikti judrumo pratybas, įskaitant kelias įprastines procedūras, kurios gali padėti jums pasiekti šių privalumų.

Agility kopėčios

Vienas iš būdų pagerinti jūsų judrumą yra su kopėčių formavimu, kurį galite įsigyti kaip treniruoklių įrangą ar sukurti savo juostą ar purškiant dažais. Jei padarysite kopėčias patys, palikite “skylutes” 1 – 2 pėdų atstumu, kad galėtumėte lengvai įsijungti ir iš jų. Išbandykite šoninį maišymą ant kopėčių stovėdami šonu kvadratu viename kopėčių gale. Pasivaikščiokite į sportinę padėtį, šiek tiek lenkdami kelius, tada greitai pakeldami kopėčių ilgį, judėdami nuo kvadrato iki kvadrato. Kai pasieksite pabaigą, perkelkite atgal į pradinę padėtį. Šio tipo šoninis judesys jūsų kūną judina kitaip, o greitas krypties pasikeitimas, kai pasiekiate šoninį galą, taip pat padeda pagerinti judrumą.

Kūginiai gręžtuvai

Kūgiai yra universalus įrenginys, kuris gali būti įren giamas įvairiose formavimosi srityse. Su keliomis kūgio formomis, sudarytomis iš dviejų eilučių, galite naudoti zigzago treniruotes, kad pasiektumėte judrumą. Padėkite kūgius maždaug 2 pėdų atstumu viena nuo kitos, tada pabandykite į priekį nukreiptą zigzagą, bėgdami ir ištraukdami zigzago šabloną išilgai vienos kūgio eilės. Išbandykite tą patį pratimą atbuline eiga atgalinio zigzago atveju arba naudokite abi kūgio eilutes šoniniam zigzagui. Šie judesiai veikia jūsų greitį, greitą sustojimą ir greitą kryptį.

Partnerių peradresavimas

Šiam judrumui atlikti jums reikės treniruotės draugo, tačiau nauda yra tai, kad negalėsite numatyti, kokia kryptimi važiuosite ar kada, o tai verčia jus reaguoti dar greičiau. Partnerio maišytuve jūsų partneris skamba šūvius, nurodydamas, kokia kryptimi judėti – į kairę, į dešinę, į priekį arba atgal. Darykite prielaidą, kad sportininkas laikosi pozicijos, kol laukiate, kol jūsų partneris jums pasakys, su kuria kryptimi pradėti. Kai jis tai padarys, tokiu būdu greitai pakeiskite, klausydamasis savo kito įrašo. Stenkitės nesikišti kojomis, kol maišydate, ir kuo greičiau atsakykite į jo kryptį.

“Backpedal Sprints”

Atgalinės spintos turėtų atlikti žmonės, kurie jau turi tam tikrą lankstumo mokymą, nes jiems reikia šiek tiek daugiau įgūdžių. Norėdami tai padaryti, nustatykite pradžios ir finišo linijas, kurios yra kelios žingsniai atskirai, arba nustatykite kūgius, kad linijos būtų rodomos. Pradedant nuo linijos, sprinkite į priekį iki finišo linijos, staiga sustoję, tada greitai grįžkite į pradinę liniją. Visą greitį palaikykite visą treniruotės laiką, pradedant sprogiais ir greitai sustokite. Galinės spintos taip pat gali būti sudėtingesnės dėl ilgos atsparumo juostos, kurią galite pritvirtinti prie diržo. Užfiksuokite kitą galą fiksuotam objektui, kad pasipriešinimo metu sukurtumėte pasipriešinimą.