Įvairios imtynės

Senovės kovos menų forma, imtynės tapo sportu, kuris praktikuojamas visame pasaulyje. Egzistuoja nemažai imtynių formų, kurių bendras vardiklis yra toks, kad perforavimo ir spardymo negalima. Taisyklės ir taškų sistemos imtynėse skiriasi nuo vieno regiono varianto į kitą. Bouts paprastai yra įvestas, verčiant varžovą pateikti, naudojant skausmingą jungties užraktą ar duslintuvą, stumdamas jį iš žiedo arba pritvirtindamas priešininko pečius ant žemės.

Olimpinis sportas, grecho-romėnų imtynė, vykstanti ant matinio srities, pažymėtos dideliu ratu. Greco-romėnų imtynininkai negali atlikti atakų ant kojų, o vietoj to turi pasikliauti savo priešininką greta juosmens ar aukščiau. Bouts gali būti nuspręsta keliais būdais. Taškai užfiksuoti pagal sėkmingą įvairiausių imtynių technikos pranašumą, o laimėtojas pripažįsta didžiausią taškų skaičių turinčią kovotoją. Be to, imtynininkas gali laimėti lenktynes ​​tiesiai, mesti priešininką ant paklodės ir priverdamas jį Pečiai žemyn – vadinamas rudeniu. Jei imtynininkas sužeistas bout ir negali tęsti, nepažeistas kovotojas yra paskelbtas nugalėtoju. Nors kreko ir romėnų imtynių tikslas nėra stumti ar išmesti priešininką iš rato, tai bus 1 balas.

Sumo imtynės kilo Japonijoje, kur yra nacionalinis sportas. Sumo tikslas – vairuoti savo priešininką iš žiedo arba priversti jį liesti žemę su bet kokia kūno dalimi, išskyrus jo kojų padas. Sumo kovotojai paprastai yra labai dideli ir gali sverti daugiau kaip 300 svarų. “Sumo” imtynininkai mokosi mokyklose, vadinamos “tvartiniais”, kur jie gyvena, valgo ir miega. Imtynės žinomos dėl savo chankonabės, kalorijų turtingo žuvies, mėsos, ryžių ir daržovių troškinio. Gyventojai valgo didelius kiekius chankonabės, kad galėtų išgauti savo didžiulį dydį.

Catch wrestling yra tradicinė imtynių forma, kuri naudoja teiginius, taip pat pritraukia laimėti lenktynes. Taip pat žinomas kaip sugavimas kaip sugavimas gali imtynės, ši imtynių įvairovė kilusi iš Anglijos kaimo ir dažnai yra susijusi su keliavimo šou, kurioje karnavaliniai imtynininkai priimtų vietos gyventojų iššūkius už pinigus. Keleivių gaudyklės neleidžiamos sugauti varžybose, tačiau kadangi daugelis karnevolio bout nebuvo reguliuojamos, ši taisyklė ne visada buvo laikoma. Kai kuriose kaimo vietovėse, pavyzdžiui, Lankašyre ir Kambrijoje, Anglijoje, sugauta imtynė vis dar yra praktikuojama, o daugelį technikų pritaikė modernūs mišrių kovos menininkai.

Profesinė imtynija yra labiausiai žinoma imtynių forma. Šiuolaikiniai profesionalūs imtynininkai dažnai yra namų vardai, tokie kaip Hulkas Hoganas, The Rock, Stone Cold Steve’as Austinas ir “Triple H”. Profesinė imtyninė karta paprastai yra choreografuojama taip, kad kovotojai žinotų iš anksto, kas ketina laimėti. Žvalgytojai dažnai renkasi tam tikras žiedo asmenybes, geras ar blogas, kartais vadinami “kulniuku”. Tai lemia didelį auditorijos dalyvavimą, nes minios vieni iš imtynių pritrenkia ir įkvepia kitą. Nepaisant to, kad yra choreografuoti, profesionalios imtynės yra kietas, energingas ir sumanus sportas, o nedidelė technikos ar laiko paklaida gali sukelti rimtų sužalojimų.

Skirtingai nuo kitų formų imtynių, imtynių imtynės rungtynės nėra laimėtos mesti ar įtvirtinant priešininką, bet tik priversdamas įteikti, dažniausiai sėkmingai naudojant skausmingą jungiamąjį užraktą ar droselį. Pateikimas imtynių lenktynėse prasideda stovint, bet greitai nusileidžia į paklotą, nes kiekvienas imtynininkas bando įgyti aukštesnę padėtį, nuo kurios būtų galima užfiksuoti ar užtrauktuką. Pristatymo imtynių metodai sudaro didelę įgūdžių dalį mišriuose kovos menuose ir taip pat sudaro Brazilijos jiujitsu, japonų šooto ir graikų pankracijos stuburą, laikomą seniausiu kovos menų pasauliu.

Greco-romėnų imtynės

Sumo imtynės

Sugauti imtynių

Profesionalus imtynis

Parašas