Histaminas ir spuogai

Spuogai, ilgai laikomi kaip problema, išskirtinė paaugliams, taip pat turi įtakos visų amžiaus grupių vyrams ir moterims. Jūsų kūnas gamina histaminą kaip apsauginį alergeną. Nors spuogai ir odos išsiveržimai dėl alergijos gali atrodyti panašūs, spuogai nėra atsakas į histaminus.

Histaminas ir alergenai

Histaminas yra uždegiminis chemikalas, kurį jūsų kūnas gamina dėl sąlyčio su alergenu. Jūsų imuninės sistemos histamino išsiskyrimas alerginės reakcijos metu gali sukelti įvairius išsiveržimus jūsų odos paviršiuje, pvz., Dilgėlinėje ir angioedemoje. Kaip dilgėlinė ir angioedema, spuogai yra odos išsiveržimo tipas, tačiau spuogai nėra gaminami dėl histamino išsiskyrimo alerginės reakcijos metu.

Spuogų priežastys

Spuogai yra odos išsiveržimo, atsirandančio dėl aliejaus pertekliaus, dar vadinamo riebalu, tipo. Padidėjęs riebalų gaminimas nėra šalutinis poveikis alergenui, o tai yra atsakas į hormonų disbalansą ar bakterijų susikaupimą. Tam tikri vaistai, ypač tie, kurie veikia jūsų hormonus, taip pat gali sukelti spuogus. Kai jūsų kūnas gamina perteklinius aliejaus kiekius, aliejus gali užstrigti plaukų folikulus ir formuoti spuogus. Yra keletas rūšių spuogai: spuogai, whiteheads, inkštiros ir cistos. Visų keturių rūšių spuogai pradeda vystytis, nes aliejus ir negyvos odos ląstelės blokuoja plaukų folikulus.

Odos išsiveržimai ir alergijos

Urbiams ir angioedemai atsiranda dėl histamino išsiskyrimo alerginės reakcijos metu. Kaip jūsų imuninės sistemos dalis, stiebo ląstelės išleidžia histaminą į kraują, kai yra signalas, kad jūsų kūnas susidūrė su alergenu. Histaminas sukelia jūsų kraujagyslių išsipūtimą, dėl kurio atsiranda odos išsiveržimas. Urpiukai yra histamino sukeltos odos išsiveržimo tipas, kuriam būdingas niežtintis raudonųjų kraujo kūnelių, angioedemos yra histamino sukelto odos išsiveržimo tipo, kuriam būdingas giliųjų audinių patinimas, ypač aplink akis ir lūpas.

Prevencija

Kad išvengtumėte histamino sukeltų odos išsiveržimų, svarbu išvengti kontakto su alergenu. Urbiams ir angioedemai dažniausiai sukelia alergija tam tikriems maisto produktams, vaistams ir (arba) medžiagoms, tokioms kaip lateksas, žiedadulkės ar gyvuliai. Paprastai spuogų gydymas apima vietinį tepalą ar burną vartojančius vaistus. Spuogų gydymas siekia sulėtinti aliejaus gamybą, kovoti su bakterijomis ir stabilizuoti hormonus.