Gyvenimo sunkumai su bipoliniu partneriu

Bipolinis sutrikimas yra būklė, kai kažkas kyla sunkių pakilimų, žemų laipsnių ir intensyvių permainų psichinės būklės. Paprastai tiems, kurie patiria bipolinį sutrikimą, važiuoja emocijų banga, kuri svyruoja nuo energingumo ir laimingos iki mažos ir depresijos. Tiems, kurie yra susituokę arba gyvena su kitu asmeniu, kuris serga bipoliniu sutrikimu, yra tam tikrų sunkumų, susijusių su kasdieniu gyvenimu.

Mood pokyčiai

Viena sudėtingesnių gyvenimo pusių su žmogumi, turintiems bipolinį sutrikimą, yra drastiški nuotaikos pokyčiai. Tai dažnai gali pasireikšti be įspėjimo, todėl partneriui labai sunku ir sunku niekada nežinoti, ko tikėtis. Nustatymai dažniausiai gali būti vadinami manijos ar manijos, o tai reiškia, kad žmogus yra bipolinio spektro aukštyje. Asmuo gali patirti pernelyg didelę energiją, dirglumą, nesijaučiamų jausmų, neatsargumo, išsiblaškymo, impulsyvumo, nerealių minčių ir neracionalaus elgesio. Kitame spektro gale bipolinis žmogus gali būti nuslopintas, jaustis liūdnas, tuščias, praranda energiją, priauga svorio, turi savižudybių mintis, dažnai verkia ir kaltina partnerius už su jais nesusijusias problemas.

Radikaliai priimant sprendimus

Kitas, turintis didelę įtaką santykiams, yra bipolinio partnerio radikali sprendimų priėmimas. Kažkas, turintis bipolinį sutrikimą, dažnai gali priimti sprendimus, visada nesvarbu, ar jie sprendžia, ar priimti antrus sprendimus, nesuvokdami pasekmių ir kaip tai paveiks partnerį ar šeimą. Tai gali apimti prabangius išlaidų sprees, laiku nesumokėti sąskaitas, vėluoti darbui ar susitikimams, kelio pykčio ar pasitraukimo iš darbo. Visi gali turėti rimto poveikio kitam partneriui bet kokiuose santykiuose.

Fizinis smurtas

Kai kuriais atvejais tiems, kurie kenčia nuo bipolinio pobūdžio, gali būti taikomos fizinės prievartos dėl artimo žmogaus. Kai kažkas su bipoliniu sutrikimu patiria emocijų bangą ir yra giliai manijos nuotaika, jis gali labai lengvai pasinaudoti fizine prievarta, ypač jei tai yra išprovokuota. Tai, kad žmogus sušvelnėjo ir sutiko su juo, o ne paskatino jį toliau, dažnai yra geriausias būdas nuraminti silpną situaciją, dėl kurios gali kilti smurtas. Tam tikri vaistai, tokie kaip Abilify arba Depakene, vartojami bipoliniam sutrikimui gydyti, gali padėti smurtiniams protrūkiams.

Trigeriai

Kai serga bipoliniu sutrikimu, gali atsirasti tam tikrų dalykų, sukeliančių manijos pakilimų epizodą ar depresiją. Staigus streso periodas gali būti veiksnys. Tai gali būti artimas mylimojo, darbo pakeitimo, judėjimo ar ligos praradimas. Kai kuriais atvejais kai kurie vaistai, pvz., Antidepresiniai vaistai, gali sukelti maniją bipoliniu žmogumi, paliekant jam pernelyg laimingus ar išnykusius nuotaikos, kurie yra labiau nekontroliuojami nei įprasta. Šie veiksniai daro įtaką partneriui, nes ji turi gyventi su asmeniu ir dažnai turi viešai elgtis su šiais veiksmais, o tai gali sukelti pažeminimą.

Kaltinti

Bipolinis žmogus dažnai gali kaltinti savo problemas ar simptomus kitiems – ypač šeimos nariams ar partneriams. Kaltė gali kilti dėl to, kad jo pyktį sukėlė pyktis, kad laiku nesumokėjo sąskaitos, nors tai buvo jo atsakomybė. Jis taip pat gali būti pamiršęs vartoti vaistus arba praleisti svarbų gydytojo paskyrimą.