Glutationas ir glutaminas

Kadangi struktūriniai vienetai arba statybiniai blokai naudojami baltymams gaminti, amino rūgštys yra būtinos veiksmingam kūno funkcionavimui. Kai kurias aminorūgštis, tokias kaip glutaminas, gali gaminti kūnas. Tarp daugybės jo funkcijų glutaminas taip pat yra glutatino pirmtakas – GSH -, kuris laikomas vienu iš galingiausių kūno antioksidantų molekulių. Antioksidantai slopina ar užkerta kelią kancerogenų, vėžį sukeliančių medžiagų, ląstelių pažaidimui. Papildai gali padidinti jūsų kūno aprūpinimą šia ląstelių apsauga.

Glutaminas

Glutaminas organizme yra didesnis nei bet kuri kita aminorūgštis. Ji atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį šalinant atliekų amoniako iš organizmo. Nustatyta, kad sustiprina imuninę sistemą ir padeda užkirsti kelią infekcijoms chirurgijos pacientams.

Glutamino trūkumas

Kūnas gali pagaminti glutamino, kurio reikia, o kūno glutamino atsargos tik pasirodo netinkamos, kai patiria labai stresą. Tai apima sunkius sužalojimus, chirurgines operacijas, infekcijas ir per didelius pratimus. Kai kurie dietiniai glutamino šaltiniai yra mėsa, pieno produktai, špinatai ir kopūstai. Kai reikalingas papildomas glutaminas, galima įsigyti papildų arba atskirai, arba proteino papildyme.

Glutationas

Vienas iš kūno energijos gamybos šalutinių produktų yra kenksmingų molekulių, galinčių pažeisti ląsteles, gamyba. Glutationas atlieka apsauginį vaidmenį, panaikindamas šių molekulių poveikį. Ji taip pat dalyvauja perdirbant vaistus ir kancerogenus, ir yra būtina DNR ir baltymų gamybai.

Glutationo trūkumas

Glutationo trūkumas sukelia būklę, vadinamą oksidaciniu stresu. Tai atsitinka, kai organizmo oksidantų produkcija nėra subalansuota, kai ją apsaugo antioksidantai. Tai yra nepageidautina situacija, nes tada organizmas gali prarasti mūšį dėl ląstelių pažeidimo, dėl kurio atsiranda daug galimų ligų, įskaitant kai kurias plaučių ligas ir kepenų pažeidimus. Gliutatonio kiekis organizme natūraliai sumažėja priklausomai nuo amžiaus. Galite gauti glutationą iš vaisių ir daržovių, su avokadu, graikiniais riešutais ir šparagais – tarp turtingiausių šaltinių.

Papildai

Glutamino papildai yra milteliai, kapsulės, tabletės ar skysčiai. Standartas yra 500 miligramų tablečių arba kapsulių. Suaugusiesiems skiriama dozė yra 1500 miligramų per dieną saugi, nors paros dozės iki 14 gramų neturi jokio neigiamo poveikio. Glutaminas yra jautrus šilumai, todėl jūsų papildai turėtų būti vartojami šalto ar kambario temperatūros skysčių. Gliutatino papildai svyruoja nuo 50 iki 600 miligramų per dieną ir, atrodo, neturi jokių šalutinių poveikių. 1992 m. Europos tyrimas parodė, kad geriamosios gliutatino papildai gali būti neveiksmingi, nes glutationas yra suskaidytas žarnyno ir kepenų fermentų.

Kadangi jis vaidina svarbų vaidmenį glutationo gamyboje, manoma, kad glutamino papildai gali padidinti glutationo kiekį organizme. Valensijos ir kt. Tyrimas. Iš Jungtinių Karalystės Oxford Brooks universiteto pranešė, kad žodžiu vartojamas glutaminas padidino glutamino kiekį kraujyje, bet ne glutationo kiekį, todėl gliutatino sintezė gali būti greitis, ribojantis faktorius. Nesvarbu, ar pasirinkote glutationą ar jo glutamino pirmtaką kaip priedą, prieš pradėdami vartoti vaistą pasitarkite su gydytoju.

Glutaminas ir glutationas