Glitimo netoleravimo simptomai suaugusiesiems

Maždaug 1 iš 133 amerikiečių kenčia nuo autoimuninės būklės, vadinamos celiakija, praneša Nacionalinis celiakijos informavimo fondas. Žmonėms, sergantiems celiakija, kviečių, miežių ir rugių baltymų vartojimas silpnoje žarnoje pažeidžia vilnius ir gali sukelti ilgalaikes nuolatines problemas, įskaitant nepakankamą mitybą, vėžį, papildomas autoimunines sąlygas ir sumažintą kaulų tankį. Jums nereikia diagnozuoti celiakijos, labiausiai ekstremalios glitimo netoleravimo formos, reaguoti į glitimą. Nežinomas žmonių skaičius sukelia daug nemalonių simptomų, susijusių su glitimo vartojimu. Šie simptomai gali būti virškinimo pobūdžio, tačiau taip pat gali pasireikšti daugybe kitų būdų ir skirtis sunkumo.

Virškinimo

Žmonėms, turintiems glitimo netoleravimą, gali pasireikšti virškinimo sutrikimas, įskaitant pilvo pūtimą, dujų skausmą, nemalonų kvėpavimąsi išmatose ir retkarčiais vemti. Pasikartojantys vidurių užkietėjimai ir viduriavimas yra galimi glitimo netoleravimo požymiai. Nepastebėtas svorio netekimas gali signalizuoti apie glitimo netoleravimą, nes jūsų kūnas nesuvokia maisto ar maisto medžiagų. Jei esate netoleruojantis dėl glitimo, laktozė netoleruoja.

Psichologinis ir reprodukcinis

Gluteno netoleravimas kartais gali pasireikšti kaip nepaaiškinamas nevaisingumas. Žmonės taip pat praneša apie galvos skausmą ir smegenų rūką, kai jie netoleruoja glitimo. Negalima koncentruotis, dirglumas, nuovargis – kartais dėl anemijos – ir kitų simptomų – nuotaikos svyravimai.

Oda

Gluteno netoleravimas gali sukelti bėrimus, rozacezę, egzemą ir skausmą. Specifinis bėrimo tipas, vadinamas dermatitu herpetiformis, pasižymėjęs niežuliu, pūslių odos pleistrai rodo, kad turite celiakiją, sunkiausią glitimo netoleravimo formą. Kiekvienas asmuo, turintis šią būklę, turi celiakiją, bet ne visi, kuriems yra glitimo netolerancija arba celiakija, ją vystysis.

Neurologinė ir kaulų sveikata

Gluteno netoleravimas taip pat gali sukelti sąnarių skausmą ir dilgčiojimą rankose ir kojose. Kiti gedimo netolerancijos rodikliai yra nervų pažeidimai ir prasta pusiausvyra. Glegenų netoleravimas, ypač celiakija, gali sukelti ankstyvą osteoporozės pradžią ir prisidėti prie dantų emalio erozijos ir spalvos pasikeitimo.