Glitimo kiekis baltos duonos

“Glutenas” yra apvalus terminas, skirtas saugoti baltymams, kurie yra grūduose, pavyzdžiui, gliadino kviečių. Glutenas taip pat yra kvietrugių, miežių, rugių ir avižų ir kenksmingas žmonėms, sergantiems celiakija, sukeliančius silpną virškinimo trakto sutrikimą ir blogą mitybą. Paprastose baltosiose duonos sudėtyje yra glitimo, bet baltos duonos be glitimo yra ir tinkama tiems, kuriems yra celiakija ir jautrumas glitimo.

Glitimas

Dauguma įprastų baltųjų duonos iš grūdų miltų natūraliai yra glitimo. Glutenas suteikia jausminių privalumų, tokių kaip elastingumas, lankstumas ir tekstūra kepiniams. Šarminių kviečių produktų glitimo kiekis yra didesnis nei Europos kviečių maisto produktai. Apskaičiuota, kad 75 proc. Viso kvietinių miltų baltymų yra glitimo, o dauguma komerciškai paruoštų duonos svorio yra nuo 11 proc. Iki 16 proc. Baltymų. Apskritai, jei pakuotėje nenurodyta kitaip, baltos duonos sudėtyje yra daug glitimo.

Be glitimo alternatyvos

Suaugusių diagnozuotų celiakijos ligų atvejų ir susidomėjimo be glitimo dietos vartotojai gali būti suinteresuoti be baltųjų duonos be glitimo. Komercinės baltos duonos atveju “be glitimo” reiškia, kad produkte yra mažiau kaip 20 miligramų glitimo vienam kilogramui. Todėl gali būti ir koks nors glitimo, tačiau jis kelia minimalią riziką celiakija sergantiems ligoniams, palyginti su tradicine duona. Ieškokite duonos, pažymėtos “be glitimo”, maisto produktų parduotuvėse esančiuose maisto produktų parduotuvėse.