Gera dieta pacientams, sergantiems ileostomija

Ileostomija yra pilvo sienelės anga, kurioje atliekos gali išeiti iš kūno. Dalis žarnos yra pritvirtinta prie angos. Atliekos patenka į maišelį, kuris pridedamas prie ileostomijos, reguliariai pakeičia šį maišelį. Po traumos ar operacijos gali prireikti ileostomijos, pavyzdžiui, gaubtinės žarnos vėžio rezekcijos arba uždegiminės žarnų ligos operacijos, apimančios storosios žarnos ar tiesiosios žarnos. Turėdamas ileostomiją gali prireikti keisti savo mitybą, tačiau jūs vis tiek turėtumėte galimybę mėgautis savo maistu ir valgyti.

Būkite atranka vaisių ir daržovių

Valgymas vaisių ir daržovių yra svarbus geros sveikatos, tačiau jums gali tekti pakeisti savo pasirinkimą. Pasak Pitsburso medicinos centro, vynus ir daržoves su odelėmis ir sėklomis gali būti sunku virškinti ir gali sudirginti virškinamąjį traktą, dėl kurio atsiranda viduriavimas. Gerų pasirinkimų vaisiai yra obuoliai, virti ar konservuoti vaisiai, išrūgų vaisiai, prinokę bananai ir visos vaisių sultys, išskyrus kopas. Kaip nurodė Amerikos parenteralinės ir enteralinės mitybos draugija, paragauti daržovių patiekalų – virtų arba konservuotų šparagų patarimų, runkelių ir morkų, daržovių, šviežių žieminių skvošo, moliūgų ar avokado.

Valgykite gerai paruoštą mėsą ir kiaušinius

Sunkiai nevalgius mėsos gali būti sunku virškinti, o keptas maistas gali sukelti silpną išmatą. Taip pat reikėtų vengti labai subrandintos mėsos, paukštienos ir žuvies, taip pat pietų mėsos. Gerai parinktos žemės arba gerai paruoštos jautienos, kumpio, paukštienos, ėrienos ar kiaulienos; žuvys, sūris, kiaušiniai ir lygus žemės riešutų sviestas yra puikus būdas gauti baltymų jūsų dietoje.

Pasirinkite krakmolas pagamintas iš rafinuotų miltų

Duonos ir makaronai, pagaminti iš rafinuotų miltų, turi mažiau skaidulos ir yra geresni pasirinkimai, jei turite ileostomiją. Pasak Amerikos Amerikos parenteralinės ir enteralinės mitybos visuomenės, reikėtų vengti ir duonos, kuriose yra papildomų riešutų, sėklų ar kokosų. Galite valgyti baltos ir ruginės duonos, sausainių, druskos krekerių, kviečių grietinės, makaronų, baltųjų ryžių ir bulvių traškučių, o jūsų mitybos specialistas gali pasiūlyti daugiau pasiūlymų.

Gėrėk daug skysčių

Kadangi jūs turite ileostomiją, galite prarasti daugiau skysčių nei žmogus be jo, nes dauguma kūno skysčių susilieja per virškinimą storosios žarnos. Norint išvengti dehidratacijos, turėsite gerti daugiau skysčių. Kiekvieną dieną gerkite 6-8 puodelių skysčių, taip pat priimtinos arbatos, kavos ir gazuotų gėrimų, taip pat daugiausia vaisių ir daržovių sulčių. Pasitarkite su savo dietologu, jei reikia vengti skutikos sulčių ar kitų sulčių.

Kai kurie maisto produktai, ypač jei jie nėra gerai suvirškinti, gali sukelti blokavimą, kai atidaroma Jūsų ileostomija. Pasak Pitsbergo medicinos centro, pavyzdžiui, salierai, kukurūzai, riešutai, sėklos, žirniai, žandikauliai ir razinos. Nors jūs turėtumėte apriboti savo vartojimą šiems maisto produktams, kad išvengtumėte problemų, jūs neturite visiškai išvengti jų valgymo, jei valgysite nedidelius kiekius ir įsitikinsite, kad jūs kramtyti juos visiškai.

Visi neatsako į visus maisto produktus, kai kurie maisto produktai gali sukelti viduriavimą ar dujas viename asmenyje, bet ne kitoje. Gali atrodyti, kad jūs, norėdami patirti šiek tiek diskomforto ar nepatogumų, valgydami konkretų maistą, jei būsite namuose vienas. Kai kurie maisto produktai, pvz., Česnakai ir svogūnai, gali sukelti padidėjusį kvapą jūsų ileostomijoje, o kiti, kaip pasukos ir spanguolių sultys, gali sukelti mažiau. Praleisti šiek tiek laiko eksperimentuoti ir bandyti naujų maisto produktų, kad pamatytumėte, kaip jūs reaguoja į kiekvieną. Jūsų gydytojas ir dietologas gali padėti jums priimti tam tikrus sprendimus. Turėdamas ileostomiją, nereiškia, kad jūsų gyvenimas pasibaigs. Jūs vis dar galite valgyti platų, skanų mitybą ir mėgautis savo draugais.

Venkite maisto produktų, kurie gali sukelti blokavimą

Eksperimentavimas yra svarbus