Dietinio termogenezės apibrėžimas

Taip pat žinomas kaip terminis maisto efektas, maisto termogenezė arba dietinis indikuotas termogenezė, DIT, yra energijos gamybos procesas organizme, kurį sukelia tiesiogiai suvartojamo maisto metabolizmas. Dietiniam termogenezui įtakos turi veiksniai, susiję su maisto sudėtimi ir fizine būkle. “Mitybos termogenezės” tyrime “Mityba ir metabolizmas” paskelbtoje 2004 m. Analizėje nustatyta, kad mišraus baltymų, riebalų ir angliavandenių dietos metu energijos suvartojamos būklės metu energetinės sąnaudos padidėjo dėl maisto termogenezės, kuri sudarė 5-15 proc. Visos dienos energijos Išlaidos.

Veiksniai, susiję su valgomuoju maistu, gali turėti įtakos jų suvartojamo termogenezės kiekiui, ypač jų energijos kiekiui, kalorijoms ir makroelementų sudėčiai. “Metabolizmas” paskelbtame 2008 m. Tyrime nustatyta, kad valgant baltymus padidėja mitybos termogenezė nei valgant riebalus. Mitybos termoģenizmas angliavandenių patenka kažkur tarp dviejų. 2008 m. Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad mažas mitybos termogenezės rodiklis po dažnų ar pasikartojančių riebalų vartojimo gali būti nutukimo veiksnys.

Thermogenesis atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant kūno svorį. Jūsų svoris priklauso nuo dviejų pagrindinių veiksnių – maistą ir energiją. Termogenezė yra viena iš trijų pagrindinių komponentų, kartu su baziniu metabolizmo greičiu ir fiziniu aktyvumu, dalyvaujančiam energijos lygyje. Tiksliau sakant, termogenezėje atsiskaitoma už visą atsipalaidavimo būsenoje sunaudotą energiją, viršijančią jūsų bazinį metabolizmo greitį. Dėl to didelis terapinis mitybos termogenezė gali padėti skatinti svorio mažėjimą, o mažai mitybos termogenezė gali padėti skatinti svorio augimą.

Remiantis 2004 m. “Mitybos ir medžiagų apykaitos” tyrimu, baltymai yra vienas iš pagrindinių veiksnių nustatant dietinį termogenezę. Tai taip pat yra didžiausias įtakojantis makroelementas, nustatant mitybos sotumą arba valgymo pilnumo jausmą. Todėl mokslininkai teigia, kad baltymai yra pagrindinis kūno svorio reguliavimas, nes jis atlieka pagrindinį vaidmenį su mitybos termogenezės sotumu.

Rudas riebalinis audinys yra kaip riebalinis audinys, išskyrus tai, kad jis taip pat turi termogeninį savybę: tai reiškia, kad energija gali būti iš maisto ir paversta šiluma. Apie 5 proc. Žmogaus kūdikių kūno audinio yra rudoji riebalinė riebalų rūgštis, tačiau šis skaičius mažėja kaip vyrams. Šis sumažinimas gali prisidėti prie dietinio termogenezės mažėjimo viename amžiuje.

Mitybos veiksniai

Kūno svoris

Satiety

Ruda adatos karkasas