Dieta, skirta gydyti skaldytą kulkšnies

Sulaužtas kulkšnis atsiranda, kai vienas iš kelių mažų kaulų yra per didelis slėgis, dėl kurio kyla pavojus jūsų sąnario sąnario. Kai jūsų kaulai yra sugadinti, svarbu, kad jūsų kūnas atitiktų tinkamas maistingąsias medžiagas, kurių reikia susigrąžinti. Atsigavus po lūžio, gyvybiškai svarbu vartoti pakankamai kalorijų, baltymų, vitaminų ir mineralų.

Anatomija

Jūsų kulkšnis susideda iš kelių mažų kaulų, kurie jungia jūsų koją prie jūsų kojos. Kiekvieno vaikščiojimo, važiavimo ar šoktelėjimo metu šie kaulai yra slėgio. Todėl skaldytų kulkšnių nėra neįprasti sužalojimai. Pertraukos gali skirtis nuo mažų įtrūkimų iki sužalojimų, kurie suskaido kaulą. Nepaisant sunkumo, visiems kaulų lūžiams reikia tokių pačių mitybos poreikių, kad būtų sukurtos naujos ląstelės, kurios leis kaului visiškai išgydyti.

Energija

Kai sužeisti, jūsų kūno energijos poreikiai yra padidėję. Gydymo procesas reikalauja energijos, todėl gyvybiškai svarbu, kad jūsų mityba užtikrintų pakankamą kalorijų kiekį. Net jūsų mažos kulkšnies kaulai reikalauja papildomų kalorijų. Būtinai padidinkite savo kasdienius kalorijas, kad gydymas būtų užbaigtas.

Baltymas

Pasak “Geresnių kaulų” centro, maždaug pusė jūsų kaulo pagal tūrį yra pagaminti iš baltymų. Kai kaulų lūžis, jūsų kūnas renka baltymą, kad kaulą restruktūrizuotų. Baltymų trūkumas gali neleisti jūsų kaulams tapti taip sunkiai ir nelanksčiai, kaip turėtų būti, ir padidinti kaulų lūžių tikimybę ateityje. “Geresnių kaulų” centras teigia, kad tyrimai parodė kaulų gijimą po to, kai lūžis gali paspartėti tik padidinus 10-20 g paros baltymų kiekį. Pabandykite įtraukti dietą su dideliu kiekiu baltymų, pavyzdžiui, mėsos, riešutų ir pupelių. Taip pat galite apsvarstyti baltymų papildų, kad padidintumėte baltymų kiekį.

Mineralai

Pasak “Geresnių kaulų” centro, pagal svorį mineralai sudaro 70 procentų jūsų kaulų. Du iš svarbiausių mineralų yra kalcio ir fosforo. Kartu jie sudaro kompleksą, vadinamą hidroksiapatitu, kuris padeda kaulams suteikti stiprybę. Gydymo proceso pradžioje iš kalcio išskiriamas kalcio kiekis. Tačiau vėliau kalcio reikės gauti iš dietos. Kiti svarbūs mineralai kaulų gydymui yra cinkas, varis ir silicis.

Vitaminai

Vitaminai yra gyvybiškai svarbūs gijimo procesui, nes jie veikia kaip daugelio reakcijų, kurios leidžia kaului atstatyti, katalizatorius. Vitaminas D kontroliuoja kalcio absorbciją. Be vitamino D, jūs neturėtumėte kalcio į kaulą. Vitaminas C yra būtinas kolageno baltymų matricai, kurią sudaro jūsų kaulai. Kiti svarbūs vitaminai yra vitaminas K ir vitaminas B-6.