Dienos bananų suvartojimas

Subalansuota dieta, įskaitant vaisių vartojimą, gali išlaikyti jus sveiką. Iš tikrųjų USDA rekomenduoja, kad dauguma suaugusių per dieną gaus nuo 1,5 iki 2 puodelių vaisių. Bananai gali būti esminė jūsų dienos vaisių vartojimo dalis. Bananai yra ne tik mažai kalorijų ir mažai riebalų užkandžiai, bet ir gali būti elementai, kurie gali pagerinti ir apsaugoti širdies ir kraujagyslių bei virškinamąją sveikatą.

Maistinis turinys

Bananai turėtų būti sveikos mitybos dalis ir būti saugūs kiekvieną dieną. Viename vidutinio bananų yra apie 105 kalorijų. Viename bananame yra šiek tiek daugiau nei 1 gramo baltymų ir mažiau nei 0,5 g riebalų. Vidutinėje bananoje yra beveik 27 g angliavandenių su 14 g natūralių cukrų ir daugiau kaip 3 g pluošto. Bananuose taip pat yra daugybė svarbių vitaminų ir mineralų, įskaitant kalcią, geležį, magnio, kalį, seleną, fluoridą, vitaminus C, K ir B6, folatų, beta karotino, tiamino, riboflavino, niacino ir liuteino.

Insulto rizika

Remiantis “Amerikos akademijos neurologijos” 2002 m. Paskelbtu tyrimu, kasdienis bananų vartojimas gali sumažinti jūsų susižalojimo nuo insulto riziką. Ketverių-aštuonerių metų laikotarpiu 5600 vyrų ir moterų, kurių amžius 65 metai ir vyresni, be ligos istorijos Po insulto. Jų dietos ir insulto incidentai buvo analizuojami ir užregistruoti. Tie asmenys, kurių maistas yra mažiausiai kalio, buvo 1,5 karto didesnis už insultą. Mažas kalcio kiekis dietoje buvo mažesnis kaip 2,4 g per parą.

Hipertenzija

Bananai taip pat gali turėti įtakos jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatai, išlaikant jūsų kraujospūdį saugiai. Bananas viduje esantis kalis gali būti toks, kaip bananai gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą. 2005 m. “Hipertenzija” paskelbtame tyrime kalio papildai jau seniai gyrė dėl gebėjimo padėti sumažinti kraujospūdį. Tai parodė, kad kalio kiekis dietoje yra toks pat veiksmingas kaip ir kalio papildas. Kalio citratas, kalio rūšis maiste yra toks pat veiksmingas, jei ne daugiau, nei kalio chloridas, sintetinis kalio variantas. Tiesą sakant, šio tyrimo dalyviai galėjo sumažinti savo spaudimą nuo vidurkio 151/93 iki 138/88, didindami dietinį kalio citratą. Tai yra reikšmingas sumažėjimas tiems, kurie bando sumažinti kraujospūdį per gyvenimo stiliaus pokyčius.

GI sveikata

Bananai gali būti laikomi geru maistinių skaidulų šaltiniu. Bananų skaidulos skatina virškinimo trakto sveikatą. Didelė ląstelienos dieta gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo ir sumažinti riziką susirgti virškinimo sistemos ligomis. Valgomasis skaidulos padidina jūsų išmatų dydį, todėl juos lengviau judėti žarnyne ir lengviau išskirti. Didesnė išmatūra taip pat veikia sklandytus virškinamojo trakto sistemos raumenis, kurių pakanka išvengti hemorojus ar divertikulito.