Dažni neurologiniai sutrikimai vaikams

Neurologinis sutrikimas yra nervų sistemos, apimančios smegenis, nugaros smegenis ir nervus, negalavimas. Priklausomai nuo neurologinės žalos vaikams, turintiems neurologinį sutrikimą, gali pasitaikyti sunkumų judant, kalbant, mąstant, matant ar klausant. Kai kurie neurologiniai sutrikimai vaikams yra paveldimi, kiti vystosi nėštumo metu, gimdymo metu ar vėliau vaikystėje. Dažni neurologiniai sutrikimai vaikystėje yra dėmesio mažinimo hiperaktyvumas, autizmas, cerebrinis paralyžius ir trauminis smegenų sužalojimas.

Charakteristikos

Simptomai skiriasi priklausomai nuo neurologinio sutrikimo tipo. Vienas bendras neurologinis sutrikimas tarp vaikų yra dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas arba ADHD. Vaikui, turinčiam ADHD, yra sunkumų dėl koncentracijos ir nerimas. Kita vertus, autizmas būdingas pasikartojantiems veiksmams, ribotam interesui ir sutrikusio bendravimo ir bendravimo įgūdžiams. Vaikai su autizmu paprastai susiduria su socialine sąveika, pretenduoja į grojimą, kalbą ir neverbalinį bendravimą, pavyzdžiui, palaiko kontaktą su akimis. Smegenų paralyžius yra sutrikimų, kuriuos sukelia smegenų pažeidimas, kuris veikia kūno judesį ir raumenų tonusą, grupė. Vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiu, gali pasireikšti sunkumų pasivaikščiojant, valgant, keičiant drabužius ar užsiimant kitomis įprastomis veiklomis. Trauminis smegenų sužalojimas ar TBI atsiranda tada, kai išorinė jėga pažeidžia smegenis. TBI simptomai gali skirtis priklausomai nuo traumos būdo ir sunkumo, ir gali būti sunkumų judant, mąstant, kalbant, matant ar klausant.

Etiologija

Pediatrinių neurologinių sutrikimų priežastys skiriasi, kaip pranešė Nacionalinis nervų sistemos sutrikimų institutas ir insultas. Smegenų paralyžius ir TBI atsiranda dėl smegenų sužalojimo. Tyrėjai mano, kad ADHD ir autizmą sukelia genetinių ir aplinkos veiksnių derinys ir jie tiria konkrečius mechanizmus, kurie sukelia sutrikimus.

Prasideda

Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, pradžios amžius gali skirtis. Smegenų paralyžius vystosi gimdoje, gimdymo metu arba ankstyvoje vaikystėje. Autizmas paprastai atsiranda anksčiau nei 3 metai. Norėdami diagnozuoti ADHD, simptomai turi pasirodyti iki 7 metų amžiaus. Didžiausias TBI skaičius įvyksta tarp paauglių ir jaunų suaugusiųjų.

Paplitimas

Remiantis 2007 m. Sausio 30 d. Atlikto tyrimo tema “Neurologija”, maždaug 2 iš 1000 vaikų yra autizmas. Cerebrinis paralyžius pasireiškia apie 2 iš 1000 vaikų. ADHD pasireiškia maždaug 34 iš 1000 vaikų. Pagal ligos kontrolės ir profilaktikos centrus kasmet tarp vaikų nuo 0 iki 14 metų susidaro apie 475 000 TBI.

Gydymas

Neurologinių sutrikimų gydymas skiriasi priklausomai nuo būklės tipo ir sunkumo. Gydymas gali apimti vaistus, chirurgiją, fizioterapiją, kalbos terapiją ir psichoterapiją. Gali prireikti tokius prietaisus kaip neįgaliųjų vežimėliams, petnešoms ir akiniams, kad vaikui būtų būdingas specifinis deficitas.