Chiropraktikai ir fizioterapija išialgijai

Nors panašus į vaistų be narkotikų, nonsurginis požiūris į priežiūrą, chiropraktiką ir fizinę terapiją, skiriasi. Abu metodai turi unikalią naudą ir tam tikrus apribojimus. Chiropractic daugiausia dėmesio skiriama manipuliavimui su draugais ir fizinei terapijai skiriama daugiau dėmesio į raumenis. Išialgija yra sėdmenų nervo uždegimas ir gali kilti dėl sąnario ar raumenų problemų.

Fizinė terapija

Fizinė terapija arba PT yra tiek ligoninėje, tiek klinikinėje aplinkoje. Nors valstybės taisyklės skiriasi, daugelis valstybių reikalauja, kad kreipėtės į gydytoją, kad pamatytumėte fizioterapeutą. Net ir po to, kai jūsų gydytojas atlieka pradinį tyrimą ir kreipiasi į gydytoją, fizioterapeutas atliks papildomą įvertinimą, kad parengtų gydymo planą. Pirminis skausmo gydymo išradimas krūtinės skausmui PT nustatymuose yra giliųjų audinių masažas, karšto ir šalto gydymo būdai, TENS arba transkutaninė nervų stimuliacija ir ultragarsas. Vėlesni gydymo etapai apima pratimus aerobiniam pajėgumui, stiprinimui, lankstumui ir padidėjusiam judesio spektrui.

Chiropraktika

Unikalus chiropractiko indėlis yra sutelktas į bendrų manipuliavimą, kuris taip pat vadinamas chiropractic koregavimu. Chirurgijos gydytojai laikomi pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais ir yra stebimi be gydytojo nurodymų. Po pirminio ligos istorijos ir fizinio apžiūros, kuri dažnai apima rentgeno ar MRT tyrimus, yra parengtas gydymo planas. Chiropractors siekia sumažinti sąnarių apribojimus, atliekant koreguojamąsias sąnarius, suteikiant reguliuojamą trauką, kad atrakintų apribojimus. Geresnis jungimosi judesys sumažina uždegimą ir pagerina judesio spektrą.

Palyginimai

Moksliniai tyrimai, tiesiogiai lyginantys fizikinę terapiją ir chiropraktiką gydant išeitį, yra menki. 1998 m. Tyrime, paskelbtame “Naujosios Anglijos medicinos žurnale”, Vašingtono universiteto mokslininkai nustatė, kad abu požiūriai parodė pradinio skausmo valdymo naudą. Tačiau jie nustatė, kad vienerių metų ženklo ilgalaikiai rezultatai buvo tik šiek tiek geresni už grupę, kuri gavo tik išsilavinimą apie savęs valdymą.

Galutiniai svarstymai

Tiek fizikinė terapija, tiek chiropraktika parodė naudą pirminio skausmo malšinimo metu ir turi išeitį išialgijos gydymo metu. Jums nereikės pasirinkti, nes dauguma chiropraktikų apima tam tikrą fizinį terapiją jų gydymo planuose, o daugelis fizioterapeutų vykdo tam tikrą mobilizaciją. Dauguma bandymų ieško ilgalaikių pokyčių tik po santykinai trumpalaikio vieno ar dviejų mėnesių gydymo. Ilgesnį gydymo laikotarpį arba mokymąsi savarankiškai valdyti gali būti ilgesnė kontrolė.