Bokso pirštinių ir MMA tipo pirštinių palyginimas

Nors abi yra kovos sporto, bokso ir mišrių kovos menų naudojamos skirtingos taisyklės ir konvencijos. Tai daro įtaką ne tik tai, kaip sportininkai konkuruoja, bet ir jų dėvėtų įrangos dizainas. Tai akivaizdžiausiai atsitinka abu stilių dėvintose kovos formų pirštinėse, kurių kiekviena sukurta atsižvelgiant į jo sporto detales.

Pirštai

Vienas iš ryškiausių dviejų rūšių pirštinių skirtumų – tai kovos su pirštais gydymas. Bokso pirštinės eina kaip kumštinės pirštinės, pakuojant visus pirštus vienoje polsteryje. Mišrios kovos menų pirštinės atskiriamos kaip įprastos pirštinės ir palieka galines rankas ir pirštus. Šis skirtumas atsiranda dėl to, kad rungtynėse, kuriose vyksta kovos veiksmai, MMA kovotojams turi būti suteikta galimybė pasinaudoti savo rankomis.

Užsegimas

Kitas lengvai pastebimas skirtumas tarp bokso pirštinių ir MMA pirštinių yra užpildo kiekis. Bokso pirštinės yra stipriai pamuštos – dažnai su daugiau nei kilogramu minkštos medžiagos. MMA pirštinės yra blizgios, plonesnės ir mažiau pamuštos. Bokso varžybose kovotojas perduoda ir gauna šimtus šautuvų. Dauguma šių štampų eina į galvą. MMA varžybos apima perforavimo, bet taip pat spyruoklės ir suspaudimo. Nors per MMA rungtynes ​​gali būti išmesti daug smūgių, pirštinės taip pat yra skirtos kovai su smūgiu, smūgiu ir manevravimu.

Uždarymas

Tradicinės bokso pirštinės apvynioos net pusę kovotojo dilbius ir yra laikomos nėrinėmis, panašios į tuos, kurie yra ant batų. Mišrios kovos menų pirštinės retai padengia daugiau nei viršutinę riešo dalį ir yra laikomos uždarytos pakavimo juosta ir Velcro skirtukais. Šiuolaikinės bokso pirštinės taip pat yra su dirželio ir Velcro uždarymu, stiliumi, dažniau naudojamu mokymuose nei varžybose.

Riešo apvalkalai

Bokseriai dėvi riešą ant rankų ir riešų, kad apsaugotų riešą, plaštaką ir dilbius nuo šimtų strėlių poveikio. Bokso pirštinės yra tokios, kad atitiktų šią papildomą krovinį. MMA kovotojai nešioja riešo apykaklių varžybose, taigi pirštinės yra pastebimai kompaktiškesnės ir mažai vietos tarp rankos ir paties pirštinės.