Avedos ir generinių šampūnų palyginimas

“Aveda” – kompanija, kuri gamina augalinės kilmės grožio produktus, įskaitant šampūnus, odos priežiūros gaminius ir makiažą, gamina liniją, suteikdama “30 metų grožį, vadovaujant aplinkai ir atsakomybę”. Daugelis pažįstamų savo produktų daro prielaidą, kad “Aveda” naudoja visais natūraliais, aukštos kokybės ingredientais be priedų, naudojamų generiniams šampūnams, kurie gali pakenkti sveikatai ar Žemei. Tiksliau pažvelgus į jų šampūnų sudedamąsias dalis atskleidžia, ar jie iš tikrųjų yra tik botaniniai ingredientai.

Kvepalai

Kvapas yra vienas ingredientas, dažniausiai randamas generinių šampūnų. Šis terminas yra bendrasis pobūdis, kuriame nurodomi apie 3000 gaminių, naudojamų grožio industrijoje, siekiant pridėti malonų kvapą. Geras trečdalis šių produktų yra žinomi alergenai ar dirginančios kvėpavimo takus, remiantis “Geras vadovas” – internetiniu sveikų produktų gidu. Daugelyje Avedos šampūnų yra “kvepalų”.

Metilisotiazolinonas

Metilizotiazolinonas, arba MIT, stipri cheminė medžiaga, naudojama daugumoje generinių šampūnų ir kai kurių Aveda šampūnų, rodo, kad žiurkėms sukelia smegenų pažeidimus. Tiesą sakant, ši cheminė medžiaga yra tokia prieštaringa, kad ji buvo uždrausta naudoti kosmetikoje Kanadoje. Aplinkos darbo grupės (EWG) tyrimai parodė, kad šio produkto naudojimas gali sugadinti imuninę sistemą, sukelti alerginę reakciją ir (arba) pakenkti smegenims ir nervų sistemai.

Benzoinė rūgštis

Ši rūgštis, dažniausiai naudojama kaip konservantas maisto produktams, taip pat yra daugelyje tipų generinių ir Avedos šampūnų. Gali būti, kad “mažesnis blogis”, šis priedas, dirgina odą ir galbūt kitus organus.

Bendras vaizdas

“EWG” “Aveda” šampūnuose išsamiai išnagrinėta, kad keturios plaukų priežiūros priemonės buvo prastai vertinamos, o pagrindinis kaltininkas yra populiariame “Sap Moss” kondicionieriuje, kuris turėjo penkis ingredientus, kurie kelia galimą krūties vėžio riziką. Jų “Rosemary Mint” šampūnas gavo aukščiausią įvertinimą, o tik trys iš 15 jo ingredientų – kamparas, benzenkarboksirūgštis ir glicerinas – kelia nedidelius sveikatos sutrikimus.

Geros naujienos

Žvilgsnis į kai kuriuos Avedos šampūnų priedus nepaneigia to, kad pati “Aveda” parodė ilgą ir įspūdingą istoriją, kaip naudoti aukštos kokybės augalinius produktus savo plaukų priežiūros linijoje, įskaitant cistas aliejų iš Ispanijos, arganas iš moters kooperatyvo Maroku ir Australijos sandalmedžiu, kuris padeda skatinti tvarų bendruomenės verslą Australijos vietinėms bendruomenėms. Bendrovė taip pat įsipareigojo taikyti ekologiškų ingredientų politiką, aplinką tausojančią pakavimą ir atsinaujinančios energijos naudojimą, o tai atspindi Avedos padarytą gerą pastangą — daugiau negu generiniai šampūnai, kuriuos gamintojai gali reikalauti.