Ar žalioji arbata veikia kumadiną?

Pasak Nacionalinio vėžio instituto, žalia arbata yra populiariausias arbata Japonijoje ir Kinijoje. Nors juodoji arbata yra labiausiai paplitęs arbatos gėrimas Jungtinėse Amerikos Valstijose, žalia arbata taip pat yra čia. Daugumai žmonių žalioji arbata yra tiesiog gėrimas, tačiau žmonėms, kurie vartoja kraujo skiediklį Coumadin, žalioji arbata gali sukelti problemų.

Žalioji arbata yra pagaminta iš neapsaugotų Camellia sinensis augalo lapų. Skirtingai nuo juodos ir oolong arbatos, fermentacija nepasireiškia. Arbata yra pagaminta iš džiovintų lapų ar pumpurų, kurie yra arbatos maišeliuose arba laisvoje formoje. Jis taip pat gali būti išdžiovintas sausoje formoje arba kaip žaliosios arbatos ekstrakto priedas. Nors FDA nebuvo įvertinta dėl veiksmingumo, “Drugs.com” pažymi, kad žalioji arbata gali būti naudojama skrandžio sutrikimams, vėmimui, viduriavimui, siekiant užkirsti kelią dantų ertmėms, mažinti cholesterolio kiekį, kaip antioksidantas, siekiant sumažinti vėžį ir Stimuliatorius. Žaliosios arbatos sudėtyje yra daugybė medžiagų, iš kurių viena yra vitaminas K. Vieno Portugalijos tyrimo metu vitamino K1 koncentracija arbatos lapuose buvo nuo 120 iki 625 μg / 100 g. Tai yra vitaminas K, dėl kurio gali kilti problemų su varfarinu, taip pat žinomas pagal prekės pavadinimą Coumadin.

Pasak Nacionalinės sveikatos instituto Narkomanijos užduotys, varfarinas yra vaistas, naudojamas siekiant išvengti kraujo krešulių. Vaistas veikia sumažinant vitamino K aktyvumą, kuris yra būtinas krešėjimo procesui, ir padidina laiko tarpą, reikalingą trombams sudaryti. Norint žinoti, ar Coumadin yra veiksmingas, paciento kraujas reguliariai imamas laboratoriniam tyrimui, vadinamam INR. Koumadino dozė yra prireikus pakoreguota, norint išlaikyti INR norimą intervalą. Kadangi vitaminas K yra pagrindinis veiksnys kraujo krešėjimo procese, valgyti ar gerti maisto produktus, kurių sudėtyje yra didelis vitamino K kiekis, gali sumažėti INR ir turėti įtakos reikalaujamai Coumadin dozei.

Drugs.com ir MedlinePlus abu įspėja, kad žmonės, vartojantys Coumadin, neturėtų gerti žaliosios arbatos ar vartoti žalių arbatos priedų. Vienu atveju nuo 1999 m. Balandžio mėn. Paskelbto “Farmakologijos metų vaisto” 44-metų vyras, pradėjęs gerti po 1/2 iki 1 galoną žaliosios arbatos kasdien, vieną savaitę nustatė 1,37 INR. Iki to laiko jo INR buvo didesnis kaip 3. Kai žalioji arbata buvo nutraukta, paciento INR pakilo iki 2,55.

Jei vartojate Coumadin, neturėtumėte gerti žaliosios arbatos ar vartoti žalių arbatos priedų, nesikonsultuodami su sveikatos priežiūros specialistu.

Apie žaliosios arbatos

Apie Coumadin

Žalia arbata ir kumadinas

Įspėjimai