Ar vitaminų B12 trūkumas sukelia nemiga?

Visi maisto produktai, kuriuos mes valgome, gali turėti įtakos mūsų organizmams tiek fiziškai, tiek protiškai. B vitaminai yra būtini tinkamam virškinimui, metabolizmui, augimui, imuninei sistemai ir psichinei sveikatai. Visų pirma, tinkamas vitamino B-12 vartojimas reikalingas sveikiems smegenyse ir neurologiniam funkcionavimui. Be to, laikui bėgant, gali išsivystyti nuovargis, nemiga ir depresija.

B-12 funkcijos

Vitaminas B-12 yra naudojamas organizme visais augimo ir vystymosi etapais. Kadangi tai reikalinga, kad padėtų kurti DNR ir raudonųjų kraujo kūnelių, tai būtina per pirmuosius gyvenimo metus. Suaugusiesiems rekomenduojama kasdien sunaudoti 2,4 mikrogramus vitamino B-12. B-12 trūkumas gali atsirasti dėl nepakankamo B-12 vartojimo, tačiau dažniau pasireiškia ir virškinimo sutrikimams, tokiems kaip gastritas ar neseniai atlikta skrandžio rezekcija.

Nemiga ir B-12 trūkumas

B-12 trūkumas gali būti susijęs su nemiga keliais būdais. Depresija yra B-12 trūkumo psichinis simptomas. Pasak PubMed, depresija gali būti pagrindinė antrinės nemigos priežastis. Dažnai nemiga yra pagrindinė priežastis, dėl kurios su depresija kreipiasi medicininė pagalba. Vitaminas B-12 taip pat glaudžiai veikia kūną su hormono melatoninu. Šis hormonas yra atsakingas už cikadienių ritmų reguliavimą mūsų kūne. Tiksliau, tai padeda reguliuoti miego modelius. Vitaminas B-12 taip pat turi įtakos melatonino gamybai. Aukštas kiekis gali padidinti melatonino kiekį, todėl anksčiau galite miegoti. Tiems, kurie turi B-12 trūkumų, gali pasireikšti pasikeitę miego sutrikimai, užmigimo sunkumai ar miego trūkumas.

Kiti simptomai

Vitamino B-12 trūkumas gali būti akivaizdus, ​​nes trūkumo simptomai gali išsivystyti lėtai ir dažnai nepastebėti. Vitamino B-12 trūkumo simptomas yra pražuvinė anemija – būklė, kai organizmas negali pagaminti pakankamai raudonųjų kraujo kūnelių, nes jam trūksta B-12. Kiti dažni simptomai yra nuovargis, fizinis silpnumas, apetito praradimas, svorio netekimas, sumišimas, atminties praradimas, prasta pusiausvyra, burnos skausmas ir dilgčiojimo pojūtis rankose ir kojose.

Trūkumo gydymas

Dažniausias gydymo būdas vitamino B-12 trūkumui yra B-12 injekcijos. Iš pradžių injekcijos naudojamos norint atkurti tinkamą vitamino būklę kūne ir išspręsti simptomus. Gavus pakankamus kiekius, būtina nustatyti vitaminų trūkumo priežastį. Dietines problemas galima įveikti įtraukiant maisto produktus, kurių sudėtyje yra daug B-12, įskaitant mieles, sustiprintus pusryčius ir tam tikras žuvų rūšis. Gyvūniniai maisto šaltiniai yra vieninteliai mitybos šaltiniai, turintys reikšmingą vitamino B-12 kiekį. Papildai taip pat gali būti naudojami siekiant padidinti vitamino B-12 vartojimą. Tiems, kurie susiduria su problemomis, sugeriančiomis vitaminą B-12 iš maisto produktų, injekcijos gali būti tęsiamos, kad būtų išlaikytas pakankamas B-12 lygis organizme.