Ar tu riebalai pirmiausia sudegai tuščiu skrandžiu?

Kadangi jūsų kūnas palaiko gliukozės priklausomus organus miego metu, jūsų kūnas remiasi saugomais angliavandeniais arba glikogenu, po to, kai atsibusite, bus gana nedaug angliavandenių. Todėl jūsų raumenys turi labiau pasikliauti riebalais, kaip kuro šaltiniu, siekiant išsaugoti angliavandenius. Tačiau tai gali nepadaryti riebalų nuostolių, jei kompensuosite savo kalorijų sudeginimą vėliau dieną. Be to, jūsų bendroji medžiagų apykaita sulėtės, jei netyčia iš karto po atsibudimo nesumažinant bendro kaloringumo. Be to, riebalai yra mažiau efektyvus energijos šaltinis nei angliavandeniai, taigi, jei treniruojate tuščiu skrandžiu, jūsų treniruotės intensyvumas ir trukmė gali būti pažeisti.

Metabolizmas miego metu

Per naktį greitas, jūsų kūnas remiasi saugomais degalais, kad jūsų gyvybiškai svarbūs organai veiktų. Jūsų kepenys skaido glikogeną į gliukozę, kuri yra vienintelis raudonųjų kraujo kūnelių energijos šaltinis ir pagrindinis smegenų ir nervų audinių šaltinis. Fermentai suskaido riebalų audinius į riebalų rūgštis, norėdami gauti daugumos kitų jūsų audinių, tokių kaip raumenys ir inkstai, kurą. Jūsų kepenys taip pat gali sulaužyti šias riebalų rūgštis į ketonus, kurie yra dar vienas jūsų raumenų ir inkstų kuro šaltinis.

Pabusti

Kai jūs atsibunda ir išeinate iš lovos, jūsų raumenys yra aktyvesni už tuos, kurie miega, todėl šiek tiek daugiau degia. Jei nieko nevalgysite, ši energija, reikalinga jūsų raumenims judėti, ateina iš jūsų riebalų atsargų, ketoninių kūnų ir raumenų glikogeno. Tačiau, jei jūs ir toliau greitai, jūsų kūnas padidins savo kalorijų deginimo efektyvumą, kad taupys kurą. Nors jums bus sudeginti didesnę riebalų dalį, jei praleidžiate pusryčius, bendroji kalorijų deginimas bus mažesnis nei tuo atveju, jei valgytumėte valgį.

Pusryčiai ir svorio netekimas

Praleidus pusryčius, ryte gali sudegti daugiau riebalų, tačiau greičiausiai jis nepadeda ilgą laiką prarasti svorį. 2003 m. “Amerikos mitybos koledžo leidinyje” paskelbtas tyrimas parodė, kad gyventojų grupėje, kurioje gyveno daugiau kaip 16 000 žmonių, pusryčių praleidę žmonės turėjo žymiai didesnę kūno masės indeksą nei tie, kurie valgė pusryčius, nors jų bendras Kalorijų suvartojimas buvo mažesnis nei pusryčių maitintuvai. Nors tai nenustato, kad pusryčių praleidimas sukelia nutukimą, tai rodo, kad jis nėra veiksmingas skatinant bendrą riebalų deginimą.

Pratimai tuščiam skrandžiui

Jei jūs prajuosite po nakties greitai, jūs naudosite didelę riebalų dalį kaip kuro šaltinį, nes jūsų angliavandenių parduotuvėse yra mažai. Tačiau dėl to, kad mažas raumenų glikogenas mažina jūsų gebėjimą treniruotis su aukštu intensyvumu, jis gali sukelti ilgalaikį kūno riebalų netekimą. “Sporto ir sporto medicinos ir mokslo mokslas” paskelbtas 2010 m. Tyrimas parodė, kad didelio intensyvumo intervalo ciklo metu variklio galia buvo žymiai mažesnė, kai dviratininkams buvo išeikvota energija, net jei jie sudegino daugiau riebalų. Kadangi didelio intensyvumo treniruotės gali padidinti bendrą riebalų ir kalorijų deginimą keletą valandų po pratybų, ilgainiui galite sušildyti daugiau riebalų, jei anksčiau išmoksite intensyvius treniruotes.