Ar skrudinta duona keičia savo maistinę vertę?

Pusryčiai gali ištiesti šilto sviesto skrudinto riekelę. Nors duonos kepimas neturi didelės įtakos esminių maistinių medžiagų kiekiui duonoje, tai sukelia tam tikrų cheminių pokyčių, kurie turi įtakos tai, kaip duona yra sveika. Lengvai kepta duona yra geresnis pasirinkimas nei tamsesnio skrudinto.

Neigiamas pomidorų duonos poveikis

Skrudinta šiek tiek mažiau tam tikrų vitaminų B nei duona. Grūdų duonos gabaliukai turi 5 procentus dienos vertės folio rūgšties ir tiamino, tuo tarpu tos pačios duonos kepintos tik 4 procentai DV šioms maistinėms medžiagoms. Pasak Amerikos vėžio draugijos, duonos skrudinimas padidina cheminės medžiagos, vadinamos akrilamidu, kiekį, kuris yra susijęs su vėžiu, o ilgiau trunkantis kartus padidėja, o ne trumpesnis skrudinimo laikas.

Pomidorų duonos privalumai

Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, gali būti geriau valgyti griežinėliais nei vien tik duona. 2008 m. Gegužės mėn. Paskelbtame “Europos klinikinės mitybos leidinyje” paskelbtame tyrime nustatyta, kad rauginimo duona sumažina glikemijos indeksą. Glikemijos indeksas įvertina maisto poveikį jūsų cukraus kiekiui kraujyje, nes glikemijos indekso mažesni maisto produktai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, palyginti su gliukozės kiekio indeksu.