Ar kofeinas leidžia jums mieguisti?

Kaip nervų sistemos stimuliatorius, kavos kofeinas, gaivieji gėrimai ir šokoladas gali jus jaustis taip, tarsi kažkas nuspaustų mygtuką “greitai” į priekį. Nors kofeinas turi daug pasekmių, tas, kuris nėra įprastas, sukelia mieguistumą. Tačiau kai kofeinas netenka, galite pastebėti, kad nuovargio poveikis yra ryškesnis. Supratimas, kaip kofeinas veikia jūsų sistemą, gali padėti suprasti, kodėl jūs galite susieti mieguistumą su kofeinu.

Efektai

Kai vartojate kofeiną, tai rodo, kad jūsų kūne yra hormonų, kurie gali padidinti širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį. Dėl to jūsų audiniuose yra daugiau deguonies kraujo, todėl galite jaustis labiau budrus ir budrus. Nors kofeinas gali paveikti žmones kitaip, jis neturėtų sukelti mieguistumo. Jei nemytei daugiau budrūs, gali atrodyti, kad jūs jausitės labiau neramus ar nerimą keliančių.

Žemas “žemas”

Kofeinas gali užmaskuoti mieguistumo simptomus, kurie gali būti naudingi, jei esate pavargę ir turite sutelkti dėmesį į užduotį, susitikimą ar projektą. Tačiau kofeinas pradeda palaipsniui nusidėvėti, o kai taip atsitinka, gali atrodyti, kad jaučiatės dar labiau nuovargis, nei prieš tai, kai suvartojote kofeiną. Atminkite, kad kofeinas gali užmaskuoti jūsų mieguistumą, tačiau jis neužkietėja. Jei pastebėjote, kad esate ypač mieguistas kelias valandas po kofeino vartojimo, tai labiau priklauso nuo to, ar miegu trūksta, negu vartojamo kofeino.

Kenksmingas ciklas

Kadangi kofeinas prisideda prie budrumo, jis gali supainioti jūsų nervų sistemą, galvojantis, kad jūsų kūnas nemiega arba jis gali paveikti jūsų gebėjimą patekti į gilų miegą. Tokiu būdu, kofeino suvartojamo kiekio perteklius gali nuslūgti kenksmingą ciklą jūsų kūne. Pavyzdžiui, galite gerti kofeino, kad galėtumėte labiau budriai. Tačiau kofeinas neleidžia jums miegoti, todėl jūs mieguisi. Ratas tęsiasi, kai dieną geriate daugiau kofeino, kad sumažintumėte mieguistumo jausmus. Laikui bėgant, šis nuovargis gali pasireikšti kaip nemiga arba negalėjimas sugriauti giliai miego.

Sprendimas

Jei jūsų kofeino įprotis trikdo jūsų kasdienį miego ciklą arba sukelia energijos vartojimo pasekmes, o po to giliai nuovargį, gali būti laikas sumažinti jūsų kofeino kiekį. Kadangi vartojimo nutraukimas kofeinu gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį, pvz., Galvos skausmą ir dirglumą, gali tekti palaipsniui mažinti savo kofeino vartojimą (žr. 1 nuorodą. Pradėkite nuo dienos, kai įjungiate kasą puodelio kavos be kofeino arba iškeite arbatą trumpiau Laikas, kuris sumažina kofeino kiekį.