Ar dantyzis sukelia nešvarių vystyklų padidėjimą

Bet kuris tėvų kūdikio tėvas pasakys, kad dantų protezavimas gali sukelti svaigimą, kramtymą ir bendrą nervingumą. Bet ar tai taip pat padidina nešvarius vystyklus? Kai kuriems tėvams, atsakymas gali būti garsus “taip”, tačiau jokie tyrimai neparodo ryšys tarp dusulys ir viduriavimas, tarp dantų ir padidėjęs nešvarių vystyklų skaičius.

Dusulys ir viduriavimas

Vaikų dantistė Pamela DenBesten 2000 m. Rugpjūčio mėn. “Western Journal of Medicine” straipsnyje “Ar dantų balinimas yra susijęs su viduriavimu?” Paaiškina, kad daugelyje kultūrų yra įsitikinimų, kad dantų šaknys ir viduriavimas yra susiję, kai iš tiesų pirmasis jų nesukelia. Pasak Dr. DenBesteno, tai yra susirūpinimą kelianti problema, nes tėvai mažiau linkę kreiptis pagalbos į vaikus, sergančius viduriavimu, jei manys, kad tai yra dėl dantų. Tai gali sukelti dehidrataciją. Jei jūsų kūdikis įkvepia savo vystyklus dažniau nei įprasta, labai svarbu paskyrimą kuo greičiau pamatyti savo pediatrui.

Dygsnio pradžia

Pasak Amerikos Amerikos pediatrijos akademijos, “Teething” paprastai prasideda maždaug 6 mėnesių amžiaus. Tai yra tas pats amžius, kad AAP rekomenduoja pradėti kietą maistą su jūsų kūdikiu. Taigi, dauguma kūdikių pradeda valgyti kietą maistą maždaug tuo metu, kai jie pradeda dygti. Ir, žinoma, kūdikio išmatos pasikeis, kai ji pradės valgyti kietą maistą. Tėvai gali atkreipti ryšį tarp nudegimo ir pokyčių išmatose, kai iš tikrųjų pasikeičia išmatos ir padidėja nešvarių vystyklų kiekis – tai naujai pristatytų maisto produktų rezultatai.

Nurijus Salivia

Kitas teorija yra tai, kad padidėjęs seilių kiekis, susidaręs dantų protezavimo metu, gali sukelti viduriavimą, jei per daug jo nuryti, remiantis straipsniu, paskelbtu klinikinėje pediatrijoje “Dizaino viduriavimas tarp Floridos pediatrų pripažinimas ir valdymas”. Straipsnyje, kurį parašė dr. Jeannine Coreil ir du jo kolegos, apibendrinami klinikiniai tyrimai dėl dantų ir diarėjos. Jame teigiama, kad nors dauguma pediatrų netiki, kad tarp dantų ir viduriavimo yra tiesioginė koreliacija, nuo 1970 m. Faktiškai padidėjo pediatrų, kurie mano, kad yra koreliacija (apie 35 proc.).

Kiti dantų simptomai

Nors viduriavimas ir nešvarių vystyklų padidėjimas nėra tiesiogiai susijęs su dantenomis, yra kitų simptomų. Simptomai apima nedidelę temperatūros pakilimą iki maždaug 100,4 laipsnių Fahrenheito ir raudonos, padidėjusios dantenos. Palengvinkite kūdikio skausmą suteikiant jam kietą, neužšąlintą, kietą kramtomąją medžiagą, tokią kaip guminiai arba plastikiniai skardiniai žiedai. Nenaudokite geriamųjų gelių, nes tai nėra labai naudinga ir gali nudeginti kūdikio gerklės nugarą nurijus, pagal AAP.