Ar cinkas padeda alergijai?

Alergija yra neįprastas imuninis atsakas į aplinkos veiksnius, vadinamus alergenais. Dažni alergenai yra žiedadulkės, gyvuliai, dulkių erkės ir pelėsių sporos. Viena iš labiausiai žinomų alergijos formų yra alerginis rinitas ar šienligė. Šlapimo rūgšties simptomai yra čiaudulys, sloga, nosies užgulimas ir niežėjimas, akys ir gerklės. Alergijai gydyti skirti vaistai dažnai sukelia šalutinį poveikį, pvz., Mieguistumą, galvos skausmą ar sausą gleivinę, todėl daugelis pacientų, sergančių alergija, pasirenka alternatyvias gydymo priemones, tokias kaip cinkas.

Cinkas yra metalinis elementas, kuris laikomas svarbiu žmogaus mitybos mikroelementu. Cinkas dalyvauja daugelyje kūno procesų, įskaitant imuninę funkciją. “Mercko diagnostikos ir terapijos vadovas” teigia, kad vaikų ar suaugusių cinko trūkumas prisideda prie sutrikusio imuniteto, o astmai, kuri dažnai yra susijusi su alergija, dažniau pasitaiko vaikams, sergantiems cinko neturinčiomis motinomis.

Kito tyrimo rezultatų atspindėjimas, atliktas 1997 m. “Thorax” tyrime, parodė, kad nedidelis cinko suvartojimas yra susijęs su žymiai didesniu alergijos pavojumi. 2011 m. Kovo mėn. Edinburgo medicinos universiteto universiteto ekspertai išnagrinėjo 62 epidemiologinius tyrimus ir padarė išvadą, kad kai kurių maistinių medžiagų, įskaitant cinką, trūkumai buvo susiję su didesniu alergijos ir astmos dažniu. Tačiau nė vienas tyrimas nebuvo atsitiktinai atrinktas ar aklai, todėl peržiūros autoriai pripažino, kad jų analizėje buvo bent jau vidutinio sunkumo rizika.

Daugumoje gyvūnų maisto produktų, įskaitant raudonąją mėsą, naminius paukščius ir kepenis, cinkas yra santykinai gausus. Sveiki grūdai, pekanos, Brazilijos riešutai, moliūgų sėklos ir imbiero šaknys yra geri augalų šaltiniai, tačiau kai kurie šių maisto produktų cinkas yra susijęs su skaidulomis ir fitatais. Valgymas ar konservavimas pašalina cinką iš maisto produktų, nes jis yra santykinai tirpus vandenyje. Cinko papildai taip pat yra parduodami.

Alergijos prevencijos ar gydymo nauda, ​​susijusi su cinko vartojimu, daugiausia pagrįsta epidemiologiniais įrodymais. Nedaug gerai kontroliuojamų, atsitiktinių imčių, aklų tyrimų buvo atlikti siekiant įvertinti ryšį tarp cinko ir alergijos. Tačiau cinko trūkumas, atrodo, padidina jūsų alergijos riziką. Dienos poreikiai cinkui skiriasi nuo 2 mg iki 14 mg priklausomai nuo amžiaus ir lyties. Haas rekomenduoja iki 150 mg elementinio cinko kasdien – 220 mg cinko sulfato tabletės suteikia 55 mg elementinio mineralo – sąlygoms, kurias reikia papildyti. Cinkas geriausiai tuščias skrandis, siekiant sumažinti konkurenciją su kitomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip varis.

Cinkas palaiko normalią imuninę funkciją

Tinkamas cinko vartojimas gali sumažinti alergiją

Cinko šaltiniai

Svarstymai ir rekomendacijos