Alugbati nauda sveikatai

Alugbati taip pat žinomas kaip baselija, Malabar špinatai, indų špinatai ar vynuogių špinatai. Jis turi tamsiai žalius lapus, panašius į reguliarius špinatus, bet žalia violetinius stiebus. Jis auga vinimis, o ne krūmo modeliu ir yra šiek tiek daugiau pluoštinių tekstūros nei reguliarūs špinatai. Jis gali būti virinamas taip pat ir, kaip špinatai, yra geras daugelio svarbių maistinių medžiagų, įskaitant geležį, šaltinis.

Bendra mityba ir folio rūgštis

1 1/2 puodelio virti alugbati patiekiama tik 15 kalorijų porcijai, maždaug pusė riebalų gėrimų ir 1,4 gramo maistinių skaidulų. Joje taip pat yra 75 mikrogramų folijos arba folio rūgšties vienai porcijai. Tai suteikia nuo 12,5 proc. Iki 19 proc. Rekomenduojamos dietos folio rūgšties. Taip pat žinomas kaip vitaminas B-9, folio rūgštis reikalinga sveikai smegenų funkcijai ir yra svarbi palaikyti bendrą psichinę ir emocinę sveikatą. Jis reikalingas DNR gamybai, o kaip B vitaminas padeda susikaupti ir vartoti angliavandenius jūsų kūne.

Didelis vitamino A kiekis

“Alugbati” yra geras vitamino A šaltinis, kuriame tiekiami 764 tarptautiniai vienetai už 1 1/2 puodelio. Tai yra daugiau nei 100 procentų rekomenduojamos moterų, kurios nėra nėščios ar maitinančios moterys, tokiu atveju yra nuo 59 iki 99 procentų rekomenduojamos dietos pašalpos. Viena patiekalė suteikia 85 proc. RDA vyrų. Vitaminas A reikalingas sveikatai regos sutrikimams palaikyti ir taip pat svarbus jūsų imuninei sistemai.

Turtingas geležies

Kaip ir reguliarūs špinatai, alugbati yra geležies turintis augalas, kuriame yra 0,98 miligramo per 1 1/2 puodelio. Tai sudaro nuo 5,4 proc. Iki 12 proc. Rekomenduojamos geležies dozės. Geležis yra būtinas mineralas, nes jis padeda jūsų organizmui gaminti sveiką raudonąsias kraujo kūnelius, kurie perneša deguonį visame kūne.

Sudėtyje yra antioksidantų

2008 m. Filipinų universiteto “Los Banos” paskelbtame tyrime “Alugbati” taip pat yra daugybė antioksidantų, t. Y. Liuteino ir talino. Antioksidantai apsaugo jūsų kūno ląsteles nuo galimos žalos, kurią gali sukelti laisvieji radikalai ir aplinkos toksinų poveikis.